Sawrymowicz startuje w zawodach na Kajmanach

Celem dalekosiężnym Sawrymowicza jest występ na IO w Rio de Janeiro w 2016 r.
Celem dalekosiężnym Sawrymowicza jest występ na IO w Rio de Janeiro w 2016 r. Andrzej Szkocki
Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin) w sobotę i poniedziałek wystartuje w zawodach na otwartym akwenie na Kajmanach. Najpierw popłynie na jedną milę, dwa dni później na 10 kilometrów.

Będzie to dla niego próba generalna przed walką o minimum na mistrzostwa Europy w Berlinie. 21 czerwca szczecinianin popłynie w zawodach Pucharu Europy na jeziorze Balaton na Węgrzech. Aby wywalczyć przepustkę do Berlina musi znaleźć się w gronie dwunastu najlepszych zawodników.

W swoim debiutanckim starcie w Pucharze Świata w kwietniu w Meksyku Sawrymowicz zajął 19. miejsce, ale do mety przypłynął raptem 10 sekund za najlepszymi.

Na rozegranych w poprzedni weekend w Olsztynie mistrzostwach Polski na długim basenie wywalczył tylko brązowy medal (na 1500 m kraulem). Jego jedyną szansą wyjazdu na europejski czempionat w Berlinie jest wywalczenie przepustki na otwartym akwenie.