Sandra Sportowcem Stargardu

Grzegorz Drążek, 12 lutego 2005 r.
Lekkoatletka Ludowego Klubu Sportowego Pomorze zajęła 1 miejsce otrzymując 131 punktów. Grzegorz Drążek
18-letnia lekkoatletka Ludowego Klubu Sportowego "Pomorze" Sandra Chukwu zwyciężyła w plebiscycie Miasta Stargardu, stargardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz "Głosu Szczecińskiego.

W tym roku już po raz dziewiąty wybierano Sportowca Stargardu. Dwanaście stargardzkich klubów nominowało do plebiscytu trzynastu sportowców. O wyborze zwycięzcy decydowała plebiscytowa kapituła złożona z 32 przedstawicieli sportowych klubów ze Stargardu. Swój "Głos" w kapitule mieli także Czytelnicy "Głosu", którzy przez trzy tygodnie wypełniali kupony zamieszczane na stargardzkich stronach naszej gazety. Wczoraj poznaliśmy wyniki plebiscytu.

Plebiscytowa kapituła zdecydowała, że Sportowcem Stargardu 2004 roku została lekkoatletka stargardzkiego "Pomorza" Sandra Chukwu. Tym samym kapituła podzieliła opinię Czytelników "Głosu", którzy także typowali na zwycięzcę 18-letnią Sandrę. Triumfatorka plebiscytu została w ubiegłym roku okrzyknięta przez fachowców nadzieją lekkiej atletyki w skoku w dal. Młoda stargardzianka nie tylko była najlepsza w swojej kategorii wiekowej, ale odnosiła sukcesy w rywalizacji seniorek. Została między innymi wicemistrzynią Polski.

Sandra Chukwu otrzymała od plebiscytowej kapituły 131 punktów. Zwyciężczyni plebiscytu odebrała w nagrodę komputer ufundowany przez prezydenta Stargardu. Zwycięstwo Sandry jest pierwszym triumfem w plebiscycie reprezentanta lekkiej atletyki. Sandra Chukwu nie mogła wczoraj osobiście odebrać nagrody za zwycięstwo w plebiscycie. Od kilku dni stargardzka lekkoatletka przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej.

Na drugim miejscu w stargardzkim plebiscycie uplasował się Robert Bałdyga. Zawodnik Klubu Windsurfingowego Stargard otrzymał 93 punkty. Robert jest mistrzem Europy juniorów, zajął czwarte miejsce na mistrzostwach świata juniorów, został mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej. W nagrodę za drugie miejsce w plebiscycie Zawodnik KW Stargard otrzymał odtwarzacz dvd ufundowany przez stargardzkiego starostę.

Trzecie miejsce w plebiscycie zajął Andrzej Mrozik, który zebrał w głosowaniu kapituły 52 punkty. W 2004 roku stargardzianin wywalczył złoty medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 w pchnięciu kulą i brązowy medal w rzucie dyskiem. W mistrzostwach Polski seniorów uplasował się na ósmym miejscu. Hipermarket Tesco ufundował odtwarzacz dvd dla stargardzkiego lekkoatlety.

Na czwartym miejscu uplasował się Marcin Dąbrowski. Pływak stargardzkiego "Neptuna" zgromadził 38 punktów. W ubiegłym roku został złotym medalistą mistrzostw Polski na dystansie 50 metrów stylem motylkowym i brązowym na dystansie 100 metrów także stylem motylkowym w swojej kategorii wiekowej. Jest członkiem kadry narodowej. Marcin Dąbrowski został nagrodzony telewizorem przez Firmę Ochrony Andrzej Olczak.

Piąte miejsce w plebiscyie przypadło w udziale ubiegłorocznemu zwycięzcy Maciejowi Kurdkowi. Pływak Stargardzkiego Klubu Sportów Podwodnych "Barakuda" otrzymał 35 punktów. 20-latek ze Stargardu w minionym roku był finalistą mistrzostw świata w Szanghaju. Wspólnie z kolegami z reprezentacji zajął ósme miejsce w sztafecie 4x200 metrów po powierzchni. Maciej Kurdek odebrał wieżę hi-fi ufundowaną przez stargardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wczorajsze podsumowanie dziewiątej edycji plebiscytu organizowanego przez Miasto Stargard, stargardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz "Głos Szczeciński" odbyło się na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Trenerzy trójki najlepszych sportowców zostali nagrodzeni przez Adama Kisia, przewodniczącego rady miejskiej Stargardu. Swoje upominki dla sportowców przekazał także stargardzki poseł Stanisław Kopeć.
Sponsorami plebiscytu była firma komputerowa PAC i hipermarket Tesco.

Sandra Chukwu

18-letnia lekkoatletka była objawieniem 2004 roku. W swojej kategorii wiekowej nie miała sobie równych, skutecznie rywalizowała także wśród seniorek. Sandra Chukwu święciła triumfy w skoku w dal. W 2004 roku była wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, zajęła pierwsze miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów. Została mistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jest wicemistrzynią Polski seniorek.

Sandra Chukwu ma w swoim dorobku dwa złote medale Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych (w skoku w dal i trójskoku). Lekkoatletka "Pomorza" posiada trzeci wynik na świecie w swojej kategorii wiekowej. Jej pierwszym trenerem był Józef Piecyk, obecnie trenuje pod okiem Sławomira Świerczyńskiego.