Sandra Spa Pogoń zagrała dobrze tylko do przerwy

Wojciech Matuszak z Sandra Spa Pogoni Szczecin.
Wojciech Matuszak z Sandra Spa Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki/Polska Press
Pierwsze 30 minut szczecińscy szczypiorniści rozegrali bardzo dobrze, drugie 30 minut słabo. Ostatecznie przegrali z Zagłębiem Lubin 25:29 (16:11) w 8. kolejce ekstraklasy piłkarzy ręcznych.

Sandra Spa Pogoń Szczecin pojechała do Lubina po szczęśliwej wygranej z MMTS Kwidzyn. Szczęśliwej, bo kwadrans przed końcem przegrywała różnicą pięciu bramek, ale jej ostatni zryw był skuteczny. Na parkiecie miedziowych Portowcy mogli poczuć, jak „smakuje” taka porażka.

Po dziesięciu minutach gry uwidoczniła się ich przewaga. Pogoń odskoczyła na 3-4 trafienia, by jeszcze między 20. a 24. minutą rzucić pięć bramek z rzędu. Wypracowana do przerwy przewaga pozwalała mieć nadzieję na powrót do Szczecina z kompletem punktów.

Gospodarze zaraz po przerwie rozpoczęli atak, ale do 40. minuty niewiele się zmieniało. Tyle, że Zagłębie było skuteczniejsze, a Pogoń zmarnowała kilka dobrych sytuacji oraz trzy rzuty karne. Jeszcze na pięć minut przed końcem do bramki trafił Arkadiusz Bosy i był remis 24:24. Lubinianie poprosili o czas, a po wznowieniu gry Adam Wąsowski otrzymał karę 2 minut, a rywale rzucili 2 bramki. Gdy obrotowy wrócił na parkiet - karę otrzymał Wojciech Matuszak. Osłabiona liczebnie Pogoń walczyła, ale zwycięstwo jej uciekło. Czas uciekał, trzeba było grać krótkie akcje. Te były nieskuteczne, a Zagłębie mocno kontrowało.

W środę Pogoń podejmie w hali przy Twardowskiego Chrobrego Głogów.

Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:25 (11:16)

Pogoń: Terekhof, Gawryś - Krupa 7, Bosy 4, Fedeńczak 3, Biernacki 3, Krysiak 2, Rybski 2, Matuszak 2, Horiha 1, Zaremba 1, Wąsowski.