Sandra Spa Pogoń wygrywa w ekstraklasie za cztery punkty [ZDJĘCIA]

Sandra Spa Pogoń Szczecin - MKS Kalisz 28:17.
Sandra Spa Pogoń Szczecin - MKS Kalisz 28:17. Sebastian Wolosz/ Polska Press
Szczypiorniści Pogoni w niedzielę podejmowali ligowego beniaminka - MKS Kalisz. Przeciwnicy zbierali ostatnio sporo pochwał, ale głównie za występy na swoim parkiecie.

Był to jednak zespół w zasięgu szczecinian, którzy od pierwszej akcji pokazywali, że zależy im na wygranej.

Początek meczu był mocny - po paru minutach Pogoń prowadziła już 3:0. Dwie bramki rzucił Seweryn Gryszka, jedną Paweł Krupa. Goście próbowali walczyć, ale Portowcy świetnie reagowali. Po kwadransie gry rzucili cztery bramki z rzędu i wypracowali sobie 5-6 bramkową przewagę.

Nic nie mógł wskórać np. Edin Tatar. Bośniacki bramkarz MKS w poprzednich sezonach grał w Pogoni. Latem zdecydował się zmienić otoczenie. Do Kalisza trafił też - ze Szczecina - Białorusin Kirył Kniaziew. Rozgrywający też nie był w stanie zatrzymać gospodarzy. Ci stopniowo powiększali przewagę.

W 40. minucie prowadzili już 22:12 i do końca kontrolowali przebieg gry. Odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach, pierwsze w regulaminowym czasie i pierwsze za cztery punkty. Tak nagradzane są sukcesy za zwycięstwa między zespołami w grupach.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - MKS Kalisz 28:17 (14:9)
Pogoń: Zapora, Teterycz - Zaremba 5, Krysiak 5, Radosz 4, Krupa 4, Gryszka 4, Bereżny 2, Jedziniak 2, Bosy 1, Biernacki 1, Wąsowski, Fedeńczak, Jońca.

Wyniki 11. kolejki: Vive - Chrobry 46:23, Piotrcovianin - Wisła 23:31, Azoty - MMTS 27:18, KPR Legionowo - Gwardia 21:21 (k. 5:4), Meble - Wybrzeże 18:29, Stal - Górnik 29:35, Zagłębie - Spójnia 36:26.

W tabeli zbiorczej Pogoń jest na 14. pozycji, w grupie pomarańczowej zajmuje 7. lokatę.