Sandra Spa Pogoń wygrywa i ucieka z ostatniej pozycji [ZDJĘCIA]

Sandra Spa Pogoń pokonała u siebie Stal Mielec 27:21.
Sandra Spa Pogoń pokonała u siebie Stal Mielec 27:21. pgnig-superliga.pl/Sandra Spa Pogoń Szczeco
W bezpośrednim spotkaniu dwóch ostatnich zespołów PGNIG Superligi Pogoń wygrała na swoim parkiecie ze Stalą Mielec 27:21.

To była pierwsza wygrana Pogoni na swoim boisku w tym sezonie. Nieumiejętność gry u siebie to był jeden z elementów, które zepchnęły Portowców do strefy spadkowej. Wcześniej Pogoń potrafiła tylko zremisować z ekipą z Kalisza. W najważniejszym jednak spotkaniu podopieczni Rafała Białego odczarowali swój „kurnik” (popularna nazwa hali przy ul. Twardowskiego).

Do meczu Pogoń przystąpiła wzmocniona. W drużynie zadebiutował Bogdan Czerkaszczenko. Ukrainiec ma 25 lat, występuje głównie na pozycji prawego rozgrywającego, a do niedawna reprezentował SKA Mińsk. W debiucie rzucił trzy bramki, w tym dwie w samej końcówce I połowy, gdy Pogoń pilnowała skromnej zaliczki.

Stalowcy lepiej rozpoczęli spotkanie, bo po siedmiu minutach prowadzili 5:2, ale w końcu poprawiła się defensywa Pogoni i szczecinianie szybko odrobili straty. Po raz pierwszy prowadzili w 14. minucie po rzucie Pawła Krupy (7:6).

Początek II połowy to bramka za bramkę, a Pogoń odskoczyła w okolicach 40. minuty. Rzuciła trzy bramki z rzędu i prowadziła 21:16.

Goście walczyli, w 49. minucie przegrywali tylko 20:22, ale wtedy oba zespoły miały już kłopoty z organizacją gry i skutecznością. Minuty upływały, a Pogoń pierwsza przełamała kryzys rzutowy i zapewniła sobie ważną wygraną, prawdopodobnie na wagę utrzymania w elicie.

Dzięki wygranej Pogoń wyprzedziła Stal (o 3 punkty) i Zagłębie Lubin (o 1 punkt). W piątek bardzo ważne spotkanie w Tarnowie z drużyną również zagrożoną spadkiem.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Stal Mielec 27:21 (14:12)
Pogoń: Arsenić, Wiśniewski – Gierak 6, Krupa 4, Krysiak 4, Bosy 3, Jedziniak 3, Czerkaszczenko 3, Polok 2, Starcevic 1, Krok 1, Kapela, Wąsowski.

I liga szczypiornistów
W dobrej formie jest drużyna PGE KPR Gryfino. Przed tygodniem zwycięstwo po rzutach karnych z liderem – Sokołem Kościerzyna, a w sobotę wygrana z wiceliderem USAR Kwidzyn. Gryfinianie zajmują 5. miejsce w tabeli.

PGE KPR Gryfino - USAR Kwidzyn 28:24 (12:12). KPR: Kłodziński, Dobko - Grzegorek 8, Maciej Jezierski 6, Galus 5, Prokopczyk 2, Gackowski 2, Telenga 2, Statkiewicz 2, Jurkiewicz 1, Marek Jezierski, Dziapa, Karnacewicz, Klemens, Kostrzewa, Dyzmański.