Sandra Spa Pogoń wygrała w Mielcu. Nerwy w końcówce [ZDJĘCIA]

Sandra Spa Pogoń Szczecin wygrała w Mielcu.
Sandra Spa Pogoń Szczecin wygrała w Mielcu. PGNIG Superliga
Pierwsza wygrana Sandra Spa Pogoni Szczecin w sezonie 2021/22 ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Portowcy trzy punkty wywalczyli na parkiecie Stali Mielec.

Mobilizacja w Pogoni była duża. Trzy porażki na starcie rozgrywek, w tym taka zawstydzająca, ostatnia, na swoim parkiecie z Wybrzeżem Gdańsk. Gdyby i z Mielca zespół wrócił z niczym - mogłyby się pojawić niepotrzebne nerwy.

Stal też miała zerowy dorobek punktowy, więc też liczyła na punkty. I lepiej rozpoczęła spotkanie. Ale po 6. minutach (4:2) Pogoń przejęła inicjatywę. Wypracowała sobie 5-6 bramkową przewagę i w zasadzie wszystko wskazywało, że odniesie kontrolowane zwycięstwo.

Tyle, że od 49. minuty (26:20) to mielczanie rzucili cztery bramki z rzędu i na siedem minut przed końcem zrobiło się nieciekawie. Impas Pogoni przerwała jednak bramka Pawła Krupy. Po chwili Stal nie wykorzystała karnego, a w odpowiedzi znów trafił Krupa (najskuteczniejszy zawodnik spotkania). Pogoń złapała głębszy oddech i wygranej już nie dała sobie zabrać.

Jednym z najlepszych zawodników spotkania był bramkarz Pogoni - Tomasz Wiśniewski, który bronił przez całe spotkanie i bronił dobrze. Wiśniewski w poprzednim sezonie reprezentował Stal.

Do Mielca nie pojechał prawoskrzydłowy Wojciech Jedziniak, który w piątek został ojcem. Dobrze zastąpił go młody Patryk Krok.

Stal Mielec - Sandra Spa Pogoń Szczecin 27:30 (12:17)
Pogoń: Wiśniewski - Krupa 8, Krysiak 5, Bosy 4, Gierak 4, Zaremba 3, Polok 3, Krok 2, Starcevic 1, Rybski, Wąsowski.