Sandra Spa Pogoń wygrała w Lubinie. Znów dobry początek

Drużyna Sandra Spa Pogoni Szczecin po wygranej w Lubinie.
Drużyna Sandra Spa Pogoni Szczecin po wygranej w Lubinie. Sandra Spa Pogoń Szczecin Facebook
Sandra Spa Pogoń Szczecin wygrała 31:29 wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin w PGNIG Superlidze. Szczecinianie wciąż są z grze o TOP6 na zakończenie sezonu.

Podopieczni Rafała Białego złapali w kwietniu dobrą dyspozycję. Potrafią urwać punkty po nerwowych meczach, na trudnych terenach. I tak było w Lubinie z sąsiadem w tabeli.

Po paru wyrównanych minutach Pogoń odskoczyła na 4 bramki (7:3 w 9. minucie). Gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie byli w stanie. Portowcy dobrze spisywali się w obronie i punktowali błędy przeciwników. Dystans urósł nawet do 7 bramek, ale przed przerwą stopniał do 5.

Po zmianie stron Pogoń nadal dominowała. W 40. minucie prowadziła już 26:16 i stanęła. Czas płynął, a gospodarze dopiero na finiszu odrobili większość strat, ale zabrakło im czasu, by dogonić.

Pogoń jest 8. w tabeli, ale ma tyle samo punktów co 7. Gwardia Opole, trzy mniej niż 6. CHrobry Głogów i cztery mniej niż MKS Kalisz.

Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:31 (13-18)
Pogoń: Terekhov, Gawryś - Biernacki 6, Krupa 6, Gierak 6, Krysiak 4, Matuszak 3, Fedeńczak 3, Bosy 3, Rybski, Telenga, Krok.