Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrywa wysoko na inaugurację Superligi

Aleksander Stanuch
Portowcy wyraźnie odstawali w pierwszej połowie, ale po przerwie ich gra wyglądała dużo lepiej. Kuba Hajduk
To nie jest dobry początek sezonu dla szczecińskich szczypiornistów. Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrała 25:35 na wyjeździe z KPR Legionowo.

KPR Legionowo - Sandra Spa Pogoń Szczecin 35:25 (17:10)
KPR Legionowo: Krekora, Stojković – Ignasiak, Prątnicki, Mochocki, Suliński, Kasprzak, Kowalik, Łucak, Pribanić, Titow, Brinovec, Gawęcki, Ciok, Gumiński.
Sandra SPA Pogoń Szczecin: Tatar, Matkowski – Grzegorek, Bruna, Garbacewicz, Wąsowski, Krupa, Bosy, Jedziniak, Krysiak, Zaremba, Kniazeu, Zydroń, Fiedeńczak.
Sędziowie: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek.
Delegat: Sławomir Cłapiński.

Od początku było wiadomo, że mecz w Legionowie będzie dla Portowców bardzo trudny i potwierdziły to pierwsze minuty spotkania. Gospodarze wyszli na prowadzenie 5:1 i trzymali gości na dystans, którzy w tym pojedynku nie prowadzili ani przez sekundę.

Pierwsza połowa stała pod znakiem nieskuteczności Pogoni, która przez 30 minut rzuciła tylko 10 goli. Legionowianie trafili o siedem bramek więcej i przed przerwą postawili się w bardzo dogodnej sytuacji. Po zmianie stron Portowcy zagrali dużo lepiej w ataku i sukcesywnie zmniejszali straty.

W bramce dobrze spisywał się Edin Tatar, co pozwoliło gościom zniwelować straty z dziesięciu do pięciu goli. Portowcy dzielnie walczyli, ale w ostatnich dziesięciu minutach Michal Bruna dwukrotnie otrzymał dwuminutową karę, co dało oddech gospodarzom. Wyszli oni spokojnie na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Najbardziej szkoda pierwszej połowy w wykonaniu Pogoni, bo druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana. Następny mecz szczecinianie rozegrają we wtorek z Azotami Puławy w hali przy ul. Szafera o godz. 18.30. Będzie także transmisja z tego pojedynku, ponieważ stacja nc+ wykupiła od tego sezonu prawa do pokazywania Superligi.