Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrała i spada z PGNiG Superligi [ZDJĘCIA]

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 24:41.
Sandra Spa Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 24:41. Andrzej Szkocki
Sandra Spa Pogoń Szczecin w ostatnim meczu na swoim parkiecie, a przedostatnim w sezonie 2022/23 PGNiG Superligi (ekstraklasy piłkarzy ręcznych) doznała wysokiej porażki z Wybrzeżem Gdańsk 24:41. Wpływ na postawę szczecinian miał sobotni wynik Zagłębia Lubin.

Przed rozpoczęciem weekendowej serii Pogoń potrzebowała nie tylko swojego zwycięstwa, ale i porażki Zagłębia Lubin w Kwidzynie. Tylko przy takich rozstrzygnięciach - wyprzedziłaby lubinian w tabeli i wskoczyła na miejsce dające szansę uniknięcia spadku po meczu barażowym z pierwszoligowcem. Tyle, że w sobotni wieczór Zagłębie do przerwy przegrywało 13:18 w Kwidzynie, ale po zmianie stron zagrało skuteczniej, może najlepiej w sezonie i ostatecznie wygrało 31:38.

Pogoń wiedziała, że wygrana z Wybrzeżem będzie jedynie podtrzymaniem nadziei do ostatniej kolejki, ale szanse na uniknięcie spadku spadały do absolutnego minimum. Gdańszczanie nie poszli jednak na ręką Pogoni. Zagrali jak na 4. zespół rozgrywek przystało. Już po pierwszej kwarcie wypracowali sobie sześciobramkową przewagę.

Optymistyczniej było tylko w pierwszych minutach po przerwie. Pogoń rzuciła trzy bramki z rzędu, ale rywale błyskawicznie odpowiedzieli dwoma trafieniami. A gdy dwuminutową karę otrzymał Matija Starcević gra Pogoni posypała się. Cztery stracone bramki z rzędu i Zagłębie prowadziło różnicą 8 bramek. Trener Wojciech Jedziniak poprosił o czas, ale niewiele to zmieniło. Goście dominowali i pewnie wypunktowali Pogoń.

Szczecińscy szczypiorniści grali w elicie od 2012 r. Klub był spadkobiercą sekcji piłkarzy ręcznych ze "starej", wielosekcyjnej Pogoni. W latach 90. i na początku XXI wieku - drużyna grała pod różnymi nazwami, także w ekstraklasie, ale bez sukcesów. W 2007 r. zawiązano Pogoń Handball, która zaczęła marsz do grona najlepszych. Najlepszy wynik to 4. miejsce w sezonie 2014/15, gdy klub miał mocnego sponsora i kadrę zawodniczą.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Wybrzeże Gdańsk 24:41 (12:18)
Pogoń: Viunyk 1, Jagodziński - Starcević 7, Wrzesiński 5, Krupa 3, Polok 2, Zalewskij 2, Czerkaszczenko 1, Krysiak 1, Wiśniewski 1, Krok 1, Biały, Kapela, Nowak.