Sandra Spa Pogoń Szczecin nie podbiła Tarnowa

Zespoły Pogoni i Unii Tarnów na przedmeczowej prezentacji z flagami Ukrainy na znak solidarności z walczącymi o niepodległość Ukraińcami PGNiG Superliga
Piłkarze ręczni Pogoni mieli szansę odskoczyć od strefy spadkowej, ale okazji nie wykorzystali. Przegrali z Unią Tarnów.

Mecz od początku był zacięty. Żadna z drużyn nie mogła uzyskać przewagi i dopiero na finiszu I połowy gospodarze objęli prowadzenie 13:11.

Zaraz na początku II połowy Pogoń błyskawicznie zniwelowała straty i znów był to wyrównany bój. Obie drużyny wychodziły na prowadzenie, obie popełniały błędy w defensywie.

Wszystko więc rozstrzygnęło się w końcówce. Pogoń miała swoje szanse, ale gospodarze mocno walczyli. Minutę przed końcem był remis 26:26. Tarnowianie wykorzystali jednak swoją akcję, a goście w rewanżu nie trafili. Skarceni zostali jeszcze rzutem przez prawie całe boisko.

Po porażce w Tarnowie i przy jednoczesnej wygranej Stali Mielec nad Gwardią Opole Pogoń spadła na 13. pozycję w tabeli PGNIG Superligi. 12 marca znów czeka ją piekielnie ważny mecz, którego nie będzie mogła przegrać. W Szczecinie zagra z ostatnim w tabeli Zagłębiem Lubin.

Unia Tarnów – Sandra SPA Pogoń Szczecin 28:26 [13:11]
Pogoń: Arsenic – Krok 8, Gierak 8, Krysiak 6, Krupa 2, Bosy 1, Polok 1, Wąsowski, Kapela, Zaremba, Starcevic, Jedziniak.