Sandra Spa Pogoń nokautuje, SPR Pogoń nie wskazało mistrza

Paweł Krupa z Sandra Spa Pogoni Szczecin.
Paweł Krupa z Sandra Spa Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki
Piłka ręczna. Szczypiorniści Sandra Spa Pogoni zdemolowali na swoim parkiecie Arkę Gdynia. Zrewanżowali się za niedawną porażkę.

Pogoń potrzebowała zwycięstwa, by skutecznie bronić swoje miejsce w ekstraklasie. Portowcy podeszli do spotkania nadzwyczaj zmobilizowani i szybko zaczęli odjeżdżać swoim rywalom. Świetnie bronił Sebastian Zapora, który odbijał większość rzutów gości. A dzięki zamurowanej swojej bramce gospodarze mogli wyprowadzać kontry lub grać spokojniej w ataku pozycyjnym. Przewaga rosła z każdą minutą i już do przerwy mecz był w zasadzie rozstrzygnięty.

Druga połowa nie przyniosła zmiany. Pogoń nie pozwoliła, by gdynianie choć na chwilę pomyśleli, że mogą wrócić do meczu. Grali koncertowo, bramki rzucali nawet w osłabieniu, a rotacje w składzie nie osłabiały siły drużyny. 10 minut przed końcem było 31:13, a w samej końcówce goście byli już zrezygnowani i przestali walczyć.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 39:14 (17:5)

Pogoń: Zapora, Gawryś - Krupa 10, Rybski 5, Miłek 4, Zaremba 4, Fedeńczak 3, Bosy 3, Krysiak 3, Wąsowski 3, Horiha 2, Biernacki 1, Jońca 1, Matuszak.

W Pucharze ma być lepiej

Zawodniczki Pogoni nie dały rady po raz drugi pokonać Zagłębia w grupie mistrzowskiej. Gdyby tak się stało, to pewnie miedziowe mogłyby zapomnieć o tytule mistrzowskim. Lubinianki jednak od początku prowadziły, choć ich przewaga nie była duża.

W 49. minucie po rzucie Darii Szynkaruk przegrywały tylko 21:21. Rywalki zdobyły jednak dwie bramki z rzędu i do końca kontrolowały mecz. Za niespełna dwa tygodnie oba zespoły zagrają jeszcze raz z sobą. Stawką będzie Puchar Polski, a mecz odbędzie się w Gnieźnie.

W piątek Pogoń wyruszy na Wyspy Kanaryjskie, by zagrać rewanżowe spotkanie finału Challenge Cup. Szanse na sukces są małe, bo tamtejsza Rocasa wygrała w Szczecinie 30:23.

Zagłębie Lubin - SPR Pogoń Szczecin 28:24 (15:12)

Pogoń: Pruenster, Wawrzynkowska, Krupa - Cebula 4, Płomińska 3, Szynkaruk 3, Blazević 3, Bozović 2, Janas 2, Wołoszyk 2, Dezic 2, Kochaniak 2, Agbaba 1, Urbańska, Zawistowska.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0