Sandra Spa Pogoń nie lubi swojej hali. Przegrała z Zagłębiem Lubin

Sandra Spa Pogoń przegrała kolejne ważne spotkanie na swoim parkiecie.
Sandra Spa Pogoń przegrała kolejne ważne spotkanie na swoim parkiecie. PGNiG Superliga
Pogoń mogła znacząco poprawić swoją sytuację w tabeli PGNIG Superligi, ale potrzebowała do tego wygranej z Zagłębiem Lubin. To jednak goście schodzili z parkietu z kompletem punktów.

Pogoń dobrze rozpoczęła spotkanie, wyszła na prowadzenie dwiema bramkami, ale równie szybko pozwoliła rywalom odrobić straty. Szczecinianie mieli kłopoty z atakiem pozycyjnym - rzucali w bramkarza lub gubili piłkę przy rozegraniu. Lubinianie korzystali.

Po przerwie trwała walka, ale to Zagłębie grało lepiej w defensywie i skuteczniej w ataku. Pogoń potrafiła zdobywać filmowe bramki, by po chwili marnować dobrą pozycję. Udany okres Zagłębia po 40. minucie zaprocentował odskoczeniem na 4-5 bramek różnicy. Pogoń przyspieszyła, potrafili zmniejszyć straty, ale nie mogła złamać rywala. W nerwowej końcówce lubinianie pilnowali przewagi 2-3 bramek i zasłużenie wygrali.

Ten sukces oznaczał, że uciekli z ostatniej pozycji w tabeli. Spadła na nią Stal Mielec, która gorszym bilansem bezpośrednich spotkań jest za przedostatnią Pogonią. Cały czas mocno jednak niepokoi, że szczecinianie mają tak ogromne problemy z grą we własnej hali, w której przecież trenują.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 27:30 (15:16)
Pogoń: Arsenić, Wiśniewski, Andrysiak - Gierak 7, Jedziniak 4, Kapela 4, Krysiak 4, Krupa 3, Polok 3, Starcevic 1, Bosy 1, Wrzesiński, Zaremba.