Sandra Spa Pogoń: Dobry mecz, ale przegrany po karnych

jakub lisowski
Mateusz Zaremba w Kaliszu był najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni.
Mateusz Zaremba w Kaliszu był najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni. Andrzej Szkocki / Polska Press
36 razy wynik spotkania MKS z Pogonią był na korzyść Portowców. Ci prowadzili przez zdecydowaną większość meczu, a i tak opuszczali parkiet smutni.

Drużyna MKS Kalisz ma niesamowitego farta w tym sezonie w starciach z Pogonią. Jesienią szczecinianie też długo prowadzili na swoim parkiecie i dopiero zryw gości (szczególnie byłego pogoniarza – Kiryła Kniaziewa) zapewnił im sukces.

Rewanż znów zacięty. Pogoń po kwadransie prowadziła 6:3 i gdyby nie źle rozegrana końcówka I połowy (m.in. dwa zmarnowane karne) to remisu by nie było. Po zmianie stron znów Pogoń dominowała. MKS prowadził tylko raz (12:11), ale wytrzymał nerwowy finisz. Minutę przed końcem Paweł Krupa rzucił swoją jedyną bramkę i Portowcy prowadzili 22:21. Niestety do remisu doprowadził Michał Drej.

W serii rzutów karnych emocje lepiej opanowali gospodarze i to oni wygrali ten konkurs 4:2. Pogoni pozostał mały punkt do tabeli na pocieszenie.

MKS Kalisz – Sandra Spa Pogoń Szczecin 22:22 (11:11). Karne: 4:2.
Pogoń: Zapora, Bartosik – Zaremba 7, Rybski 4, Horiha 3, Bosy 3, Krysiak 3, Wąsowski 1, Krupa 1, Matuszak, Jedziniak, Biernacki.

Ponad 15 tysięcy fanów było na spotkaniu Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. Atmosfera była bardzo dobra, ale do tego poziomu nie dostroili się piłkarze. Portowcy przegrali zasłużenie 0:3.WIĘCEJ O MECZU: Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 0:3. Zepsute święto na Twardowskiego...