Samorządy składają wnioski o dofinansowanie linii autobusowych. Pozostał tydzień na złożenie wniosku

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Udostępnij:
Jeszcze tylko do środy (15 grudnia) samorządy mają czas na złożenie wniosku o dofinansowanie przewozów autobusowych w 2022 r. Dla wielu gmin to szansa na uzyskanie rządowych pieniędzy na uruchomienie kolejnych połączeń autobusowych.

- Na przyszły rok dla naszego województwa z Funduszu Autobusowego przeznaczona jest kwota blisko 48 mln zł. Liczę na to, że samorządy sięgną po te środki i wykorzystają je do tworzenia publicznych przewozów autobusowych wszędzie tam, gdzie są one najbardziej potrzebne – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki. - Ważne, aby mieszkańcy mniejszych miejscowości, którzy nie mają własnego środka transportu, również mieli możliwość korzystania z przychodni, szpitali, urzędów, banków, czy innych instytucji, które są oddalone od ich miejsca zamieszkania – dodaje wojewoda.

Dopłacie ze środków Funduszu podlegają linie komunikacyjne niefunkcjonujące co najmniej 3 miesiące przed 18 lipca 2019 r. oraz linie, na które umowa o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po tym dniu. Dopłata wynosi nie więcej niż 3 zł do jednego "wozokilometra" przewozu o charakterze użyteczności publicznej. Warunkiem uzyskania dopłaty jest sfinansowanie ze środków własnych organizatora części ceny usługi (jednak nie mniej niż 10 proc.) oraz zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie transportu publicznego.

Kolejne ekologiczne autobusy będą jeździć ulicami Szczecina

Kolejne ekologiczne autobusy w Szczecinie. Kiedy będą jeździ...

- Już jesteśmy przygotowani - zapewnia burmistrz Pyrzyc, Marzena Podzińska. - Chcemy tworzyć kolejne linie więc na pewno złożymy wniosek o dofinansowanie.

Wniosek o objęcie dopłatą składa organizator publicznego transportu zbiorowego. Organizatorami takimi są: gmina, związek międzygminny, powiat, związek powiatów, związek powiatowo-gminny, województwo. Dopłata udzielana jest po zawarciu przez organizatora umowy z wojewodą.

W tym roku dopłatę z funduszu rozwoju przewozów autobusowych uzyskało 7 powiatów i 37 gmin. Dofinansowanie w wysokości 12 362 805 zł zostało przeznaczone na uruchomienie 183 linii autobusowych o łącznej długości tras 7 099 km.

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie