Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sady Rajewscy, teraz w nowym punkcie na Rynku Pogodno. Zobacz zdjęcia

MM Trendy - materiał partnerski
Poszukiwali idealnego smaku soku i znaleźli - w swoim sadzie. Wielopokoleniowa tradycja sadownicza rodziny Rajewskich sięgająca roku 1964 to dziś nie tylko jabłka i gruszki, ale również wysokiej jakości soki jabłkowe. Produkty dostępne są w ponad 100 punktach na terenie Pomorza Zachodniego oraz w tym jednym, w który włożyli własne serca, na Rynku Pogodno.

Soki i jabłka, wyróżniające się na sklepowych półkach charakterystycznym logiem Sadów Rajewscy, szybko zdobyły uznanie smakoszy z całego województwa. Zresztą nie tylko uznanie, bo i liczne nagrody. Nic dziwnego, dla sadowników jakość ma pierwszorzędne znaczenie, a tą zawdzięczają tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Wszystkie drzewa owocowe uprawiają sami w niewielkiej miejscowości Karwowo pod Szczecinem. Sami zajmują się również tłoczeniem soków.

- Smak i aromat wysokiej jakości jabłek to coś, co znamy od dziecka - wyjaśnia Karolina Rajewska. - Im popularniejsze stawały się na rynku boxy z tłoczonym sokiem jabłkowym, tym zacieklej szukaliśmy smaku, który byłby właśnie „tym” smakiem. Na próżno. Postanowiliśmy zakasać rękawy i uruchomić własną tłocznię. Nie ukrywam, że inspiracją była dla nas też babcia Rajewska, która na przełomie lat 60 i 70 również zajmowała się przetwórstwem.

Dziś wytwarzają soki z jabłek klasy premium - nie z przemysłowych jak większość producentów, i dostarczają je do ponad 100 punktów w naszym regionie. Jednak to nie wszystko. Rodzina Rajewskich postanowiła pójść krok dalej i uruchomić własny sklep, który nie tylko oferuje ich autorskie produkty, ale też zjednoczył lokalnych producentów żywności.

- Jesteśmy członkami Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, m.in. dzięki temu, mamy okazję poznawać wielu wspaniałych, lokalnych hodowców i rolników, którzy pochłonięci pracą, nie mają czasu na promocję - wyjaśnia Karolina Rajewska. - Dlatego zdecydowaliśmy, że w naszym sklepie oprócz kilkunastu odmian jabłek, owoców sezonowych i naszych soków, będziemy również oferować produkty naszych przyjaciół. Tak powstał punkt „Rajewscy i przyjaciele” na Rynku Pogodno.

W ten sposób na półki trafiły takie wyroby jak np.: kiszonki, konfitury, nabiał, ryby, jajka oraz warzywa szklarniowe. Są też oryginalniejsze smaczki jak keczup z buraka czy masło z jabłek. Wszystkie osobiście wybierane przez rodzinę Rajewskich od zaufanych dostawców. Jak podkreślają - sprzedają to, po co sami sięgają i co im smakuje. A nawet do czego jakości sami się dokładają.

Trzeba zaznaczyć, że Sady Rajewscy działają w oparciu o idee zero waste. Mówiąc prościej, w tym gospodarstwie nic się nie marnuje. Zdrowe, duże owoce najwyższej klasy trafiają na sklepowe półki, owoce równie ładne, ale nieco mniejszego kalibru na przetwórstwo, z kolei te ze skazami do rolnika dla krów mlecznych. I nie trzeba wiele, by się domyślić, że mleko od tego rolnika można kupić w rodzinnym punkcie na Ryneczku.

- Z roku na rok widzimy, że mieszkańcy Szczecina coraz świadomiej wybierają produkty - podsumowuje Karolina Rajewska - Liczy się dla nich jakość i pochodzenie. Zwracają uwagę na kontekst ekologiczny i odżywczy. Lubią poznawać kulisy powstawania produktu. Jesteśmy dumni z naszych plonów i tego, co z nich tworzymy, dlatego tak chętnie i otwarcie rozmawiamy z każdym kto chciałby nas lepiej poznać. Punkt „Rajewscy i przyjaciele” na Ryneczku, nie jest naszym pierwszym punktem sprzedażowym, ale jest naszym nowym punktem. Niedawno zmieniliśmy lokalizację. Mam jednak nadzieję, że każdy z łatwością nas znajdzie. Na pewno warto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński