Sądny dzień dla prezydenta Szczecina. Radni wysłuchają raportu o stanie miasta i zagłosują nad absolutorium

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Udostępnij:
W ostatni dzień czerwca szczecińscy radni zbiorą się na dziewiętnastej zwyczajnej sesji Rady Miasta Szczecin. Będzie to ważny dzień dla prezydenta Piotra Krzystka, bowiem radni zdecydują o wyrażeniu mu wotum zaufania oraz absolutorium.

Przedostatnią sesję przed przerwą wakacyjną szczecińscy radni poświęcą w głównej mierze kwestiom związanym z podsumowaniem działalności prezydenta Piotra Krzystka w 2019 roku.

Oprócz raportu o stanie gminy przedstawione zostanie sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu oraz przeprowadzone zostaną głosowania dotyczące absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta miasta

- Przygotowując Raport o Stanie Gminy, podobnie jak w roku ubiegłym, skupiliśmy się na realizacji strategii, programów, uchwał Rady Miasta oraz budżetu obywatelskiego, prezentując stan w tym zakresie za rok 2019. Zachowując schemat i strukturę z poprzedniego Raportu, nie tylko dokonaliśmy niezbędnych aktualizacji, ale także wzbogaciliśmy go o nowe elementy. Pojawienie się dodatkowych treści jest głównie następstwem dyskusji o stanie miasta za rok poprzedni, a także zmian w dokumentach programowych mających wpływ na funkcjonowanie miasta w roku 2019. Tym samym, w odpowiedzi na sugestie Radnych Rady Miasta Szczecin, zostały m.in. opisane działania Powiatowego Urzędu Pracy, stan realizacji założeń strategii marki, czy też inwestycje oświatowe. Wśród programów przedstawionych po raz pierwszy warto także wspomnieć o Planie Adaptacji do Zmian Klimatu, Projekcie „Samodzielni” – opisującym działania z zakresu wspierania rodziny i pieczy zastępczej, a także zadaniach z Zakresu Ochrony Zdrowia - podkreśla prezydent Krzystek.

• Oszczędności,• nieruchomości,• dochody,• samochody,• zobowiązania finansowe- więcej informacji na kolejnych podstronach! >>>

Oświadczenia majątkowe szczecińskich radnych. Ile zarobili, ...

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TAKŻE:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie