MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Są dwa wnioski o odwołanie rady nadzorczej spółdzielni mieszkaniowej w Stargardzie

Wioletta Mordasiewicz [email protected]
W radzie nadzorczej jest między innymi Krystyna Kieczka, jako jej sekretarz. Stanisław Kopczyński został z niej wyznaczony do pełnienia funkcji członka zarządu spółdzielni.
W radzie nadzorczej jest między innymi Krystyna Kieczka, jako jej sekretarz. Stanisław Kopczyński został z niej wyznaczony do pełnienia funkcji członka zarządu spółdzielni. Fot. Tadeusz Surma
Zdaniem niektórych spółdzielców, działa ona bezprawnie. W sobotę rozpocznie się cykl spotkań, na których ma dojść do głosowania w tej sprawie.

Wnioski o uzupełnienie porządku obrad walnego zgromadzenia o punkt dotyczący odwołania członków rady nadzorczej złożyli spółdzielcy głównie z osiedla Stare Miasto.

Na dwóch wnioskach widnieją podpisy 26 osób. Walne zgromadzenie będzie w sześciu częściach. Zaczyna się ono 12 czerwca. Te obrady są dla spółdzielców z os. Zachód. Oni jako pierwsi wypowiedzą się w sprawie odwołania rady.

- Rada została wybrana nieprawnie i dlatego powinna zostać odwołana - komentują osoby, które podpisały się pod wnioskami o odwołanie. - Jej powołanie było niezgodne ze statutem spółdzielni oraz z zapisami ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

Rada liczyła na początku 13 osób. Jej przewodnicząca jest Janina Kociełowicz-Glińska. Kilka tygodni temu z członkostwa zrezygnowali: Michał Keller, Mirosław Kozłowski, Krzysztof Kosiński i Stanisław Fatek. Stwierdzili oni, że z zarządem spółdzielni ani jej pozostałymi członkami już nie sposób się porozumieć.

Uszczuploną radę nadzorczą część spółdzielców chce teraz odwołać. Sprawa powołania rady trafiła też do szczecińskiego sądu. Ale do tej pory rozstrzygnięcia nie ma.

Dlatego niektórzy spółdzielcy chcą to załatwić na swój sposób i zażądali odwołania rady. W porządku obrad, który otrzymali spółdzielcy, nie ma punktu dotyczącego wniosku o odwołaniu rady. Ich żądanie jest jednak w harmonogramie zamieszczonym na stronie internetowej spółdzielni.

Podczas walnego zgromadzenia mają zapaść ważne dla spółdzielców decyzje. Poza odwołaniem rady ma być m.in. rozpatrywana sprawa podziału spółdzielni mieszkaniowej, podziału nadwyżki bilansowej oraz kwestia likwidacji podzielników ciepła.

12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 7 zbiorą się spółdzielcy z os. Zachód. Walne zakończy się 23 czerwca.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński