Rzecznik MŚP i organizacje przedsiębiorców piszą do premiera. "MŚP potrzebuje wsparcia finansowego ale także organizacyjnego i prawnego"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Szymon Starnawski/ Polska Press
Udostępnij:
Rzecznik MŚP w porozumieniu z reprezentantami Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP, zwracają się do Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Przewodniczących Klubów i Kół Parlamentarnych z prośbą o wdrożenie dziesięciu propozycji zmian systemowych, które przyczynia się do poprawy otoczenia prawno-gospodarczego w naszym kraju.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz uważa, że dzięki wejściu w życie wspomnianych postulatów przedsiębiorcy uzyskaliby większe poczucie bezpieczeństwa przy prowadzeniu biznesu.

- W tej chwili cała światowa gospodarka zmaga się z kryzysem związanym z pandemią. W Europie kolejne Państwa dokonują zamknięć gospodarki. Także w Polsce w kolejnej blokadzie są zamykane następne branże. W związku z tym MŚP potrzebuje wsparcia, nie tylko finansowego, choć ono jest niezbędne. Ale potrzebne jest wsparcie organizacyjne i prawne, to znaczy usunięcie z polskiego prawa barier biurokratycznych, poprawienie funkcjonowania instytucji, które obsługują biznes, i takie działania, które nie spowodują spadku dochodów budżetowych, za to poprawią możliwości działalności gospodarczej w Polsce– komentuje Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Rzecznik MŚP tłumaczy, że ponad 200 organizacji z Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP wyłoniło dziesięć punktów, które powinny zostać zrealizowane przez polityków. Te dziesięć punktów przedstawiono premierowi Morawieckiemu, ale także wszystkim siłom politycznym,.

Dziesiątka Rzecznika MŚP:

  1. Reforma ZUS dla przedsiębiorców
  2. Płaca minimalna na poziomie połowy średniego wynagrodzenia w każdym powiecie
  3. Zakaz nakładania przez ustawodawcę nowych obowiązków biurokratycznych dla mikroprzedsiębiorców oraz redukcja obecnie istniejących
  4. Zmiany prawa gospodarczego nakładające obowiązki dla przedsiębiorców z półrocznym wyprzedzeniem
  5. Rozliczanie się ryczałtem od przychodów bez ograniczeń wraz z dostosowaniem stawek do możliwości w poszczególnych branżach
  6. Brak możliwości zawieszenia biegu terminu zobowiązania podatkowego
  7. Rada odwoławcza z udziałem przedstawicieli samorządów zawodowych oraz urzędów
  8. Realna odpowiedzialność dyscyplinarna i majątkowa urzędników
  9. Ograniczenie praktyki nadużywania tymczasowych aresztowań dla przedsiębiorców
  10. Skrócenie czasu trwania postępowań gospodarczych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Materiał oryginalny: Rzecznik MŚP i organizacje przedsiębiorców piszą do premiera. "MŚP potrzebuje wsparcia finansowego ale także organizacyjnego i prawnego" - Strefa Biznesu

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie