MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rząd chce zamykać słabe szkoły nauki jazdy

Źródło: Gazeta Lubuska
Rząd chce stworzenia specjalnego rankingu szkół jazdy, który uwzględniałby informacje o zdawalności na prawo jazdy, kolizjach czy wykroczeniach byłych kursantów. Ośrodki szkolenia kierowców ze słabymi wynikami maja być zamykane.

Jak pisze "Rzeczpospolita", w ponad 70 proc. ośrodków sprawdzanych przez Najwyższą Izbę Kontroli stwierdzono nieprawidłowości; egzamin praktyczny za pierwszym razem zdaje niewiele ponad 32 proc. kandydatów, a 31 proc. zdających negatywnie ocenia przebieg egzaminu. Zdaniem rządu świadczy to o niskiej jakości usług świadczonych przez ośrodki szkolenia kierowców.

Dlatego teraz szkoły, które będą źle uczyć, nie tylko mają być częściej kontrolowane i zamykane przez starostów.

Żeby zmierzyć poziom rząd planuje rozbudować informacje zawarte w Centralnej Ewidencji Kierowców o dane informujące, jak kandydat po zdanym egzaminie radzi sobie na drodze: czy miał wypadki, kolizje (jeśli tak, to jakie) i jakie wykroczenia popełnia.

W efekcie powstać ma lista rankingowa ośrodków szkolenia. Kiepska opinia o danym ośrodku sprawi, że będzie miał mniej chętnych do nauki jazdy. A to spowoduje, że przedsiębiorca albo podniesie jakość szkolenia, albo zniknie.

Projekt ustawy o kierujących pojazdami, która ma wprowadzić ranking, czeka już na pierwsze czytanie w Sejmie.

Źródło:
a href=http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100325/ZAKIEROWNICA/375379262>Słabe szkoły nauki jazdy będą zamykane - Gazeta Lubuska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński