MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyły zapisy na 5 km bieg Sanprobi Uro-Run. Wrześniowy bieg promujący zdrowy tryb życia

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Będziemy biegli, szli albo bawili się na pikniku. A wszystko, by promować profilaktykę zdrowotną, szczególnie nowotworowych chorób urologicznych.

Można się już zapisywać do biegu Sanprobi Uro-Run, który ruszy w niedzielę - 11 września — w Parku Kasprowicza w Szczecinie. Podobnie jak w latach ubiegłych spotykamy się w okolicy pomnika Czynu Polaków. Promujemy zdrowy tryb życia i edukację prozdrowotną, a szczególnie nowotworowych chorób urologicznych.

Sanprobi Uro-Run wpisuje się w coroczne obchody Europejskiego Tygodnia Urologii (w tym roku przypadają w dniach 26-30 września) i jest wydarzeniem sportowo-zdrowotnym, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wczesnych objawów, sposobów wykrywania i badań przesiewowych w kierunku najczęstszych schorzeń układu moczowego. Poza tym bieg ma popularyzować zdrowy, aktywny styl życia oraz profilaktykę pierwotną chorób nowotworowych. Przy okazji będzie możliwość zaprezentowania potencjału i aktywności szczecińskiej urologii akademickiej dotyczącej nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, ze szczególnym uwzględnieniem technik minimalnie inwazyjnych (w tym robotycznych).

Biegający lub maszerujący z kijami nordic walking pokonają dystans 5 km (to dwie pętle wyznaczonej trasy po Parku Kasprowicza). Startują dorośli, dzieci oraz uczestnicy w kategorii "Ochrona Zdrowia".

Sanprobi Uro-Run odbędzie się 11 września — początek o godz. 11. Zapisy już trwają pod tym LINKIEM.

Lista startowa zostanie zamknięta 6 września o północy. Warto się pospieszyć, bo obowiązuje limit zawodników – 250 osób. Osobiste zgłoszenia będą możliwe wyłącznie w przypadku pozostania wolnych numerów startowych w dniu zawodów (w godz. 9.30-10:30) w biurze zawodów w Parku Kasprowicza.

Na wydarzenie zaprasza Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie i pomysłodawca wydarzenia prof. Marcin Słojewski - lekarz kierujący kliniką. Organizatorami Sanprobi Uro-Run są: Ruchowa Akademia Zdrowia, RAZ EVENT, Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej, Stowarzyszenie Uro-Vita i firma PROtiming.

8. Maraton Szczeciński 2022.

Maraton Szczeciński 2022: Paweł Szymański i Agata Kosztowny ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński