Ruszyła wiosna w IV lidze. Liderzy zaprogramowani na zwycięstwa

Radość piłkarzy Vinety Wolin po wygranej z Olimpem.
Radość piłkarzy Vinety Wolin po wygranej z Olimpem. Vineta Wolin Facebook
IV liga piłkarska. Pierwsza wiosenna kolejka nie przyniosła zaskakujących wyników. Liderzy tabeli wygrywali swoje spotkania.

Lider po jesieni – Flota Świnoujście – podejmowała na swoim stadionie Inę Goleniów, która będzie broniła się przed spadkiem. Goście fantastycznie rozpoczęli spotkanie, bo już w pierwszej akcji objęli prowadzenie (Kamil Zaborowski). Ale cieszyli się z tego bardzo krótko, bo Wyspiarze w 12 minut strzelili trzy bramki.

Scenariusz powtórzył się w II połowie. Szybko gol Iny na 2:3, ale później – w odstępach 10-minutowych strzelali tylko gospodarze. Warto podkreślić, że trener Marcin Adamski w wyjściowym składzie nie umieścił Damiana Staniszewskiego i Pawła Iskry, czyli piłkarzy z dużym potencjałem strzeleckim, ale obaj w II połowie zdążyli wpisać się na listę strzelców.

Vineta Wolin też wygrała wysoko, ale nie tak efektownie. Wikingowie walczyli z Olimpem Gościno na swoim boisku i cierpliwie atakowali, by otworzyć wynik. Trafili po półgodzinie gry po ładnym strzale z 16 m Bartłomieja Babiak pod poprzeczkę. Kwadrans po przerwie Kamil Wiśniewski zdobył dwie bramki w dwie minuty i spotkanie było już rozstrzygnięte.

Z zespołów z czołówki najmocniej namęczyli się piłkarze Dębu Dębno. Grali w Policach i choć szybko wyszli na prowadzenie, to Chemik w 37. minucie wyrównał (Dominik Dąbrowski). W 58. minucie Dąb znów prowadził – gola zdobył znany w regionie napastnik Krzysztof Filipowicz – i do końca skutecznie pilnował swojej bramki, choć policzanie starali się mocno o wyrównanie.

Wyniki 20. kolejki: Flota Świnoujście – Ina Goleniów 7:2 Vineta Wolin – Olimp Gościno 3:0, Chemik Police – Dąb Dębno 1:2, Gwardia Koszalin – Leśnik Manowo 1:0, Orzeł Wałcz – MKP Szczecinek 3:3, Darłovia Darłowo – Zefir Wyszewo 0:0, Błękitni II Stargard – Hutnik Szczecin 0:1, Sokół Karlino – Wieża Postomino 0:1, Rasel Dygowo – Jeziorak Szczecin 6:3, Biali Sądów – Pogoń Połczyn Zdrój 1:2.