MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rusza budowa ścieżki na Łubinowej w Szczecinie. Mieszkańcy będą musieli poszukać parkingu

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Rusza długo oczekiwana budowa ścieżek rowerowych i chodników wzdłuż ulicy Łubinowej. Wykonawca wchodzi na plac budowy. To oznacza spore utrudnienia dla parkujących mieszkańców.

Ogrodzony został już teren, w którym wykonawca będzie miał swoją bazę. To parking zlokalizowany w pobliżu pętli "Osiedle Słoneczne". W najbliższych dniach zwiezione zostaną tu materiały, m.in. rury i 3 tys. ton kruszywa. Firma Ben-Bruk planowała zlokalizować sprzęt i surowce przy skrzyżowaniu z Andrzejewskiego, na co ponoć nie zgodził się ZBiLK.

Wykonawca zaczyna pracę z dwumiesięcznym opóźnieniem. Miasto przekazało plac budowy w kwietniu, ale z racji pandemii część pracowników była na zwolnieniach, inni pracowali przy innych inwestycjach (m.in. Grota Roweckiego i Cedrowej w Kołbaskowie)

Na prawobrzeżu, po stronie wschodniej ulicy Łubinowej (od strony osiedla Majowego) powstaną ciągi pieszo-rowerowe, a na odcinku od ulicy Gombrowicza do ulicy Maciejowickiej - wewnętrzna droga wspomagająca, przeznaczona dla ruchu samochodowego, rowerowego oraz pieszego.

Projekt przewiduje również: przebudowę przystanków, budowę parkingu przy ul. Łubinowej 83-88 oraz rozbudowę sieci chodników prowadzących w kierunku osiedla Majowego. Skorygowana zostanie także geometria wlotu w ul. Maciejowicką.

Po stronie zachodniej, wzdłuż całego odcinka ulicy Łubinowej poprowadzony będzie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości od 4 do 8 m. Tu również powstaną nowe przystanki autobusowe, a także schody w kierunku osiedla Słonecznego.

Jednym z punktów krytycznych jest odcinek pod Estakadą Pomorską. Tutaj ścieżka przechodzi w pas wytyczony po bardzo zniszczonej jezdni. Dobrą wiadomością jest fakt, że miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę estakady i przebiegających poniżej niej jezdni wspomagających. Projekt zakłada m.in. budowę ciągów pieszych, rowerowych i pieszo-rowerowych.

Najgorsze ścieżki rowerowe Szczecina. Tam lepiej uważać!

Ścieżka rowerowa z Polic do Trzebieży gotowa. Przejechaliśmy tę trasę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński