Ruch Chorzów - Pogoń Baltica Szczecin. Pogromca Vistalu na początek roku

W pierwszym meczu z Ruchem w Szczecinie Pogoń pewnie wygrała 35:24.
W pierwszym meczu z Ruchem w Szczecinie Pogoń pewnie wygrała 35:24. Andrzej Szkocki
Po 46 dniach do ligowej rywalizacji wraca Pogoń Baltica. Zespół trenował niemal bez przerwy, a pierwsze efekty pracy poznamy w niedzielę.

Gdy na początku września Pogoń pewnie rozprawiła się z Ruchem Chorzów 35:24, mało kto przypuszczał, że na koniec rundy oba zespoły w tabeli będzie dzielił tylko punkt. W międzyczasie chorzowianki pokonały Vistal Gdynia i zremisowały z Zagłębiem. Pogoń natomiast nie wygrała z żadnym rywalem, który wyprzedza ją w tabeli.

Nic dziwnego, że szczecinianki mimo przerwy w rozgrywkach, ciężko trenowały i rozegrały cztery sparingi. Pogoń w grudniu zmierzyła się z Energą AZS Koszalin (26:22), Fuchse Berlin (31:26, 25:26) oraz z KPR Jelenia Góra (31:25). Zdaniem rozgrywającej Agaty Cebuli ostatnie tygodnie były drużynie bardzo potrzebne.

- Miałyśmy czas, aby popracować nad zgraniem, nad zagrywkami. Myślę, że wyjdzie to nam na dobre, bo solidnie pracowałyśmy - podkreśla najlepsza snajperka zespołu (60 bramek w 11 meczach).

Pogoń do Chorzowa jedzie w niemal kompletnym składzie. Uraz ręki wyeliminował jedynie młodą skrzydłową, Małgorzatę Jurczyk. Szczeciński zespół bardzo potrzebuje zwycięstwa, bo już teraz do podium traci cztery punkty. Jednak na wyjazdach Pogoni idzie opornie - na obcym parkiecie w tym sezonie wygrała tylko jedno spotkanie.