Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów nie wygrał z Błękitnymi i spadł z II ligi
Ruch Chorzów nie wygrał z Błękitnymi i spadł z II ligi Lucyna Nenow / Polska Press
Ruch Chorzów - Błękitni Stargard 1:1 ZDJĘCIA, RELACJA Piłkarze Ruchu nie zdołali wygrać z Błękitnymi i spadli do III ligi. Niebiescy nie wykorzystali w tym meczu rzutu karnego i potwierdzili, że byli jednym z najsłabszych zespołów II ligi. 14-krotni mistrzowie Polski po raz pierwszy w swojej blisko 100-letniej historii zostali zdegradowani z centralnego szczebla rozgrywek.

Piłkarze Ruchu przed tym spotkaniem mieli jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie, ale podstawowym warunkiem, by w ogóle można było bawić się w takie wyliczenia było zwycięstwo Niebieskich. Niestety chorzowianie z Błękitnymi zagrali tak jak w całej rundzie wiosennej, czyli bezbarwnie. Znów nie potrafili wygrać u siebie i na kolejkę przed zakończeniem sezonu żegnają się z II ligą.

Spadek Ruchu został dziś oficjalnie przypieczętowany. Trudno jednak było marzyć o lepszym wyniku, skoro nie wykorzystuje się nawet rzutu karnego. W 45 minucie sędzia podyktował jedenastkę dla chorzowian. Do piłki podszedł doświadczony Tomasz Foszmańczyk i nie tyle strzelił, co podał piłkę bramkarzowi gości Mariuszowi Rzepeckiemu.

Nie przegapcie

Początek II połowy był jeszcze gorszy dla chorzowian. W 54 minucie Mateusz Kwiatkowski urwał się obrońcom gospodarzy i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Dawidem Smugiem. Błękitni prowadzili na Cichej tylko przez siedem minut, bo Łukasz Wiech celnie przymierzył głową i doprowadził do wyrównania. Później okazje do zdobycia zwycięskiej bramki miał po stronie Niebieskich Wojciech Kędziora, ale więcej goli już nie padło i po końcowym gwizdku sędziego trzecia z rzędu degradacja Ruchu stała się faktem.

Po meczu wściekli kibice długo jeszcze skandowali obraźliwe hasła pod adresem działaczy winiąc ich za głęboki kryzys trapiący od dłuższego czasu ten zasłużony dla polskiej piłki klub.

Ruch Chorzów - Błękitni Stargard 1:1 (0:0)