RPA - Urugwaj 0:3 (0:1). Forlan uciszył wuwuzele

Jarosław Stencel
Diego Forlan - zdobywca 2 goli dla Urugwaju.
Diego Forlan - zdobywca 2 goli dla Urugwaju. Fot. internet/archiwum
W trzecim środowym spotkaniu mistrzostw świata w RPA, gospodarze przegrali w Pretorii z Urugwajem 0:3 (0:1).

Przez pierwsze 20 minut nie działo się zbyt wiele. Urugwajczycy próbowali wrzutek w pole karne, a gospodarze strzałów z daleka, szczególnie Tshabalala. Za każdym razem bez efektu. W 23 minucie okazję miał Suarez, jednak Khune zachował się dobrze. Minut potem został jednak pokonany. Z 25 metrów kropnął Diego Forlan i piłka odbijając się od pleców Mokoeny wpada do siatki.

W 40 minucie obok bramki strzelił Mphela i na tyle tylko stać było graczy RPA. W drugiej odsłonie nie było lepiej. Za to drugiego gola zdobyli Urugwajczycy. Suarez został podcięty w polu karnym przez Khune. Rzut karny bez problemu silnym strzałem wykorzystał Forlan. Na stadionie zrobiło się cicho. W ostatniej minucie Forlan zamienił się z egzekutora w asystenta. Podał do Suareza, ten wrzucił w kierunku bramki, a z okazji z kilku metrów skorzystał Alvaro Pereira.

RPA - Urugwaj 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Diego Forlan (24), 0:2 Diego Forlan (80 - rzut karny), 0:3 Alvaro Pereira (90)
czerwona kartka: Itumeleng Khune (76)

RPA: Khune - Gaxa. Masilela, Mokoena, Tshabalala, Mphela, Pienaar (79 Josephs), Modise, Letsholonyane (57 Moriri), Dikgacoi, Khumalo.

Urugwaj: Muslera - Lugano, Godin, Fucile (71 A.Fernandez), Cavani (89 S.Fernandez), Suarez, Forlan, A.Pereira, Perez (90 Gargano), M.Pereira, Arevalo Rios.

Jutro mecze: Argentyna - Korea Południowa, Grecja - Nigeria, Francja - Meksyk.