RPA 2010. Włochy - Paragwaj 1:1

Jarosław Stencel
Strata punktów przez Włochów to jak na razie największa niespodzianka mundialu.
Strata punktów przez Włochów to jak na razie największa niespodzianka mundialu. fifa.com
W trzecim poniedziałkowym meczu tym razem grupy F, reprezentacja Włoch zremisowała w Kapsztadzie z reprezentacją Paragwaju 1:1 (0:1).

Początek należał do Włochów, strzelał Montolivo, próbował Zambrotta, ale nie dawało to efektu. Okazję mieli też Paragwajczycy, ale piłka wyszła na aut. Sam na sam z bramkarzem wyszedł też Montolivo, jednak z obrońcą na plecach nie zdołał dobrze uderzyć piłki. Włosi grają płynnie, ale rywali to nie zaskakuje.

Przyczajony Paragwaj strzela nieoczekiwanie gola. Alcaraz wykorzystuje wrzutkę w pole karne i strzela głową tuż przy słupku. W 57 minucie mógł wyrównać Montolivo uderzył wprost w bramkarza po podaniu Marchisio. Sześć minut potem było już 1:1. Z rogu dośrodkował Pepe i z kilku metrów do bramki trafia De Rossi. Potem kilka razy nieudanie strzelał Pepe, ale Włochom nie udało się dobyć zwycięskiego gola.

Włochy - Paragwaj 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Antolin Alcaraz (39 - głową), 1:1 Daniele De Rossi (63)

Włochy: Buffon (46 Marchetti) - Criscito, Chiellini, Cannavaro, De Rossi, Pepe, Iaquinta, Gilardino (72 Di Natale), Marchisio (59 Camoranesi), Zambrotta, Montolivo.

Paragwaj: Villar - Morel, Bonet, Vera, Da Silva, V.Caceres, Riveros, Torres (60 Santana), Valdez (68 Santa Cruz), Lucas (76 Cardozo), Alcaraz.