RPA 2010. Japonia - Kamerun 1:0. Gola strzelił Honda

Jarosław Stencel
Keisuke Honda zwycięskiego gola zdobył w 39 minucie meczu.
Keisuke Honda zwycięskiego gola zdobył w 39 minucie meczu. fifa.com
W drugim dzisiejszym meczu grupy D, reprezentacja Japonii pokonała w Bloemfontein reprezentację Kamerunu 1:0 (1:0). Złotego gola na wagę zwycięstwa zdobył Honda.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Matsui niby dośrodkowywał, a wyszedł mu strzał, który jednak nie sprawił kłopotu Hamidou. Piłkarzom obu zespołów trudno było doprowadzić do jakichś groźniejszych okazji.

W końcu na 6 minut przed końcem pierwszej połowy padł gol. Z prawej dośrodkowywał Matsui, piłka minęła obrońców Kamerunu i spadła pod nogi Hondy, który z kilku metrów wbił piłkę do bramki.

W 49 minucie niecelnie strzelał Choupo-Moting. W 85 minucie w poprzeczkę z 25 metrów strzelił Mbia. W końcówce ponownie zaatakowali Kameruńczycy, ale świetnie spisał się Kawashima po strzale Webo.

Japonia - Kamerun 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Keisuke Honda (39)

Japonia: Kawashima - Abe, Komano, Tulio, Nagatomo, Endo, Matsui (69 Okazaki), Okubo (82 Yano), Hasebe (88 Inamoto), Honda, Nakazawa.

Kamerun: Souleymanou - Assou Ekotto, Nkolou, Bassong, Etoo, Makoun (75 Njitap), Choupo-Moting (75 Idrissou), Webo, Eyong, Mbia, Matip (63 Emana).