RPA 2010. Grupa D: Niemcy - Australia 4:0 (2:0)

Jarosław Stencel
Lukas Podolski strzelił gola w 7 minucie meczu.
Lukas Podolski strzelił gola w 7 minucie meczu. Fot. Wikipedia.pl
W drugim niedzielnym meczu grupy D rozegranym w Durbanie, reprezentacja Niemiec rozgromiła reprezentację Australii 4:0 (2:0).

Nieoczekiwanie początek należał do Australijczyków. W 3 minucie strzelał Garcia. Tylko dzięki stojącemu w bramce Lahmowi Niemcy nie stracili gola.

Chwilę później najpierw wprost w Schwarzera uderzył Klose, a po następnej akcji było już 1:0 dla Niemców. Prawą stroną zaatakował Mueller, wycofał do nadbiegającego przeciwną stroną pola karnego Podolskiego, który potężnym uderzeniem nie dał szans australijskiemu golkiperowi. W dalszym ciągu atakowali Niemcy.

Kolejne szanse na bramki mieli Podolski i Klose. Ten drugi poprawił się jednak przy następnej nadarzającej się okazji. Świetne dośrodkowanie Lahma zamienił na gola uprzedzając interwencję Schwarzera.zdecydowanym wyskokiem w swoim stylu.

Dominacja Niemców tym bardziej po czerwonej kartce Cahilla nie podlegała dyskusji. W 67 minucie znakomita akcja Muellera. Ograł obrońcę zwodem i przełożył sobie piłkę na prawą nogę. Piłka przeszła jeszcze między nogami innego obrońcy i odbijając się od słupka wpadła do siatki. Przy ostatniej akcji bramkowej piłka chodziła jak po sznurku. Zakończył ją strzałem ze środka pola karnego Cacau.

Niemcy - Australia 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Lucas Podolski (7), 2:0 Miroslav Klose (26 - głową), 3:0 Thomas Mueller (67), 4:0 Cacau (70)
czerwona kartka: Tima Cahill (54)

Niemcy: Neuer - Friedrich, Khedira, Schweinsteiger, Ozil (74 Gomez), Mueller, Badstuber, Lahm, Mertesacker, Klose (68 Cacau), Podolski (81 Marin).

Australia: Schwarzer - Neill, Moore, Cahill, Culina, Emerton (74 Jedinak), Wilkshire, Chipperfield, Grella (46 Holman), Valeri, Garcia (64 Rukavytsya).