RPA 2010. Grecja - Nigeria 2:1 (1:1). Pierwsze gole Greków na mistrzostwach

Jarosław StencelZaktualizowano
Vasilis Torosidis zapewnił zwycięstwo Grecji.
Vasilis Torosidis zapewnił zwycięstwo Grecji. Fot. Internet/Archiwum
W drugim czwartkowym meczu mistrzostw świata w RPA Grecja wygrała w Bloemfontein z Nigerią 2:1 (1:1).

Nigeryjczycy objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego byłego gracza Wisły Kraków - Kalu Uche. Uche dośrodkował nikt nie trącił piłki, choć mógł to zrobić Odemwingie i ta wpadła do bramki. W 33 minucie zwiększyły się szanse Greków, którzy w ataku do tej pory wyglądali raczej nieporadnie. Czerwoną kartkę otrzymał Sani Kaita. Najpierw piłka po strzale Gekasa minęła bramkę, potem interwencja Enyeamy po strzale Salpigidisa, ale chwilę potem Grecy w końcu zdobyli swoją pierwszą bramkę w historii występów na mistrzostwach świata.

Piłka po strzale Salpigidisa zza linii pola karnego uderzyła w nogę Haruny i zmyliła golkipera Nigerii. Na początku drugiej połowy wymiana ciosów. Niecelnie głową uderza Karagounis, a strzał Uche Tzorvas zatrzymuje przerzucając piłkę nad poprzeczką. Następnie Enyeama broni strzał z bliska Salpigidisa, a kontrę wykonują Nigeryjczycy. Słaby strzał Yakubu trąca ręką Tzorvas, a Obasi nie zdołał trafić do pustej bramki. W 69 minucie nigeryjski bramkarz broni uderzenie głową Samarasa, ale chwilę potem jest bezradny. Z około 20 metrów strzelił Tziiolis, Enyeama wypuścił piłkę z rąk i z kilku metrów wepchnął futbolówkę Torosidis.

Grecja - Nigeria 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Kalu Uche (16 - wolny), 1:1 Dimitris Salpigidis (44), 2:1 Vasilis Torosidis (71)
czerwona kartka: Sani Kaita (33)

Grecja: Tzorvas - Tziolis, Papadopoulos, Karagounis, Vyntra, Salpingidis, Torosidis, Kyrgiakos, Gekas (79 Ninis), Sokratis (37 Samaras), Katsouranis.

Nigeria: Enyeama - Yobo, Taiwo (55 Echiejile, 77 Afolabi), Shittu, Yakubu, Odemwingie (46 Obasi), Uche, Kaita, Haruna, Odiah, Etuhu.

Wieczorem czeka nas jeszcze mecz Francja - Meksyk.