RPA 2010: Francja na dnie, gospodarze odpadli honorowo, Urugwaj i Meksyk grają dalej

slavZaktualizowano
Franck Ribery i koledzy na mundialu zdobyli tylko punkt.
Franck Ribery i koledzy na mundialu zdobyli tylko punkt. Wikipedia
W meczu ostatniej kolejki grupy A kadra RPA wygrała 2:1 z Francją. Zwycięstwo nie dało awansu Bafana Bafana. Z pierwszego miejsca awansował Urugwaj, z drugiego mimo porażki 0:1 Meksyk.

Targani konfliktami wewnętrznymi Francuzi rozpoczęli mecz z RPA od strzału Gignaca. Josephs wybija jednak piłkę na rzut rożny. Potem afrykański bramkarz łapie strzał Cisse. Atakowali Francuzi, a gola strzeliła RPA. Lloris mija się z piłką i wbił ją z bliska Khumalo. Pięć minut później szanse trójkolorowych jeszcze zmalały po czerwonej kartce dla Gourcuffa.

W 37 minucie już było 2:0 dla RPA. Do siatki bez problemu trafia Mphela. W 49 minucie mógł być kolejny gol, ale strzał Parkera broni Lloris. Potem okazję miał Mphela, ale znów bramkarz francuski spisał się dobrze. Francuzi wciąż jednak walczyli. Nad poprzeczką uderzył Cisse, a w 70 minucie kontaktowego gola strzelił Malouda. Potem Lloris obronił strzał Pienaara i Nomvethe. W 90 minucie idealną okazję miał Tshabalala, ale trafił wprost w bramkarza.

Francja - RPA 1:2 (0:2)
Bramki: Florent Malouda (70) - Bongani Khumalo (20), Katlego Mphela (37)
Żółta kartka: Abou Diaby.
Czerwona kartka - Francja: Yoann Gourcuff (26).

Francja: Hugo Lloris - Bacary Sagna, William Gallas, Sebastien Squillaci, Gael Clichy - Alou Diarra (82. Sidney Govou), Abou Diaby, Yoann Gourcuff, Franck Ribery - Andre-Pierre Gignac (46. Florent Malouda), Djibril Cisse (55. Thierry Henry).

RPA: Moeneeb Josephs - Anele Ngcongoa (55. Siboniso Gaxa), Bongani Khumalo, Aaron Mokoena, Tsepo Masilela - MacBeth Sibaya, Thanduyise Khuboni (78. Teko Modise), Steven Pienaar, Siphiwe Tshabalala - Katlego Mphela, Bernard Parker (68. Siyabonga Nomvete).

W 7 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Suarez, ale w bramkę nie trafił. Dziesięć minut potem strzał głową Victorino, także niecelny. Chwilę potem świetny strzał Guradado z 25 metrów, ale tylko poprzeczka. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzenie obejmuje Meksyk. Suarez z kilku metrów kończy dośrodkowanie Pereiry. Meksykanie próbowali doprowadzić do remisu, Rodriguez minimalnie jednak posłał piłkę obok bramki.

Meksyk - Urugwaj 0:1 (0:1)
Bramka: Luis Suarez (44).
Żółta kartka: Javier Hernandez, Israel Castro - Jorge Fucile.

Meksyk: Oscar Perez - Ricardo Osorio, Rafael Marquez, Francisco Rodriguez, Carlos Salcido - Gerardo Torrado, Hector Moreno (57. Israel Castro), Andres Guardado (46. Pablo Barrera) - Giovani dos Santos, Guillermo Franco, Cuauhtemoc Blanco (63. Javier Hernandez).

Urugwaj: Fernando Muslera - Diego Lugano, Mauricio Victorino, Maximiliano Pereira, Jorge Fucile - Diego Perez, Egidio Arevalo, Alvaro Pereira (77. Andres Scotti) - Edinson Cavani, Luis Suarez (85. Alvaro Fernandez), Diego Forlan.