Rozwój Katowice - Błękitni Stargard. Po punkty z wiceliderem [relacja live]

Błękitni potrzebują zwycięstwa w Katowicach, aby nadal liczyć się w walce o awans. Andrzej Szkocki
Błękitni Stargard zagrają w sobotę na wyjeździe z Rozwojem Katowice w meczu 30. kolejki II ligi. Początek spotkania o godz. 17, tekstowa relacja na żywo na naszej stronie internetowej.

W minioną sobotę Błękitni Stargard zremisowali u siebie z Rakowem Częstochowa 2:2. To jednak bardziej strata dwóch punktów niż zdobycie jednego. Podopieczni trenera Krzysztofa Kapuścińskiego do przerwy prowadzili 2:0. W drugiej połowie dali się jednak rozpędzić rywalom, bo cofnęli się do obrony. Skończyło się na dwóch straconych bramkach, a druga padła w doliczonym czasie. Później były jeszcze trzy minuty, aby zaatakować, ale wcześniej trener ściągnął z boiska obu napastników Roberta Gajdę i Kamila Zielińskiego i brakowało pomysłu na akcje w ataku. Mimo to Patryk Baranowski miał swoją szansę, ale w dogodnej sytuacji spudłował.

ROZWÓJ KATOWICE - BŁĘKITNI STARGARD - RELACJA LIVE

To kolejne w rundzie wiosennej spotkanie, w którym Błękitni zgubili punkty w dodatkowym czasie. 12 kwietnia po 90 minucie stracili gola na wyjeździe z Legionovią Legionowo i zamiast zremisować 1:1, przegrali 1:2. W meczu z Rakowem, który tak jak Błękitni walczy o awans do I ligi, stargardzki zespół znowu zaliczył taką wpadkę. Ta jednak boli jeszcze bardziej, bo gdyby Błękitni wygrali, przeskoczyliby w tabeli Raków. Gdyby drużyna ze Stargardu zwyciężyła, miałaby najlepsze zespoły na wyciągnięcie ręki. W 29 serii spotkań przegrał bowiem Rozwój Katowice, a Energetyk ROW Rybnik i Zagłębie Sosnowiec zremisowali. Błękitni jednak też podzielili się punktami i wciąż mają kilka punktów mniej niż najlepsi. Ale cały czas liczą się w walce o trzy czołowe miejsca, które gwarantują awans na pierwszoligowe boiska i czwarte, które uprawnia do gry w barażach.

Przed drugoligowcami pracowity tydzień. W piątek i sobotę rozegrają 30 kolejkę, 20 maja następną, a w kolejny weekend 32 serię spotkań. Po tym tygodniu wiele się powinno wyjaśnić, jeśli chodzi o walkę o awans. Błękitni w tę sobotę zagrają w Katowicach z Rozwojem i będzie to kolejny mecz o podwójną stawkę. Rozwój po ostatniej porażce z Okocimskim stracił fotel lidera i obecnie zajmuje drugą pozycję. Stargardzka drużyna ma trzy punkty mniej. Porażka Błękitnych może im mocno zaszkodzić. Ale jeśli wygrają, to znacznie zwiększą szansę na miejsce w czwórce. Natomiast w najbliższą środę Błękitni zagrają przed swoimi kibicami. O godzinie 17.30 zmierzą się z Nadwiślanem Góra.

W dwóch najbliższych kolejkach, jeśli chodzi o bezpośrednie mecze czołówki, Rozwój zagra z Błękitnymi i Zagłębie Sosnowiec z MKS Kluczbork. Pozostałe zespoły grać będą z niżej notowanymi rywalami, ale nie muszą mieć łatwo. Zagłębie zagra jeszcze na wyjeździe z Wisłą Puławy. Rozwój w Limanowej z Limanovią. MKS zagra w Pruszkowie ze Zniczem. Energetyk na swoim terenie ze Stalą Mielec i na wyjeździe z Legionovią, a Raków u siebie z Limanovią i Zniczem.

1. Zagłębie Sosnowiec 29 51 50-35
2. Rozwój Katowice 29 50 48-36
3. MKS Kluczbork 29 50 38-26
4. Energetyk Rybnik 29 49 46-30
5. Raków Częstochowa 29 49 37-26
6. Błękitni Stargard 29 47 40-39
7. Stal Stalowa Wola 29 46 46-34
8. Stal Mielec 29 45 42-37