Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczęli tydzień prób

Paweł Słomkowski, 5 stycznia 2005 r.
Trzecioklasiści z Gimnazjum nr 5 w Szczecinie ocenili test jako dość łatwy.
Trzecioklasiści z Gimnazjum nr 5 w Szczecinie ocenili test jako dość łatwy. Marcin Bielecki
Wczoraj szóstoklasiści z podstawówek i trzecioklasiści z gimnazjów rozpoczęli tydzień próbnych egzaminów. Mówią, że nie było trudno.

Punktualnie o godz. 9 gimnazjaliści rozpoczęli pisanie części humanistycznej próbnych egzaminów gimnazjalnych. Skończyli o godz. 11.

Po raz pierwszy był wybór

- Nie było takie trudne. Będę jednak musiał jeszcze pouczyć się historii - powiedział tuż po wyjściu z sali Konrad Sadowy z Gimnazjum nr 5 w Szczecinie.

Choć to tylko próba, niektórzy uczniowie poczuli już egzaminacyjny stres.

- Na początku się denerwowałem, ale przeszło mi, kiedy zacząłem rozwiązywać test - mówi Patryk Stasiukiewicz. - Zrobiłem wszystkie zadania, były raczej łatwe. Bardziej obawiam się części matematyczno-przyrodniczej.

- Ja w ogóle się nie denerwowałam, ale to tylko próba. W maju może być już inaczej - przypuszcza jego koleżanka Agata Pardel.

Przebieg egzaminu próbnego pozytywnie oceniają również nauczyciele.

- Stopień trudności był średni, dostosowany do ucznia przeciętnego - uważa Cecylia Bąk, dyrektor Gimnazjum nr 5. - Widać, że testy układane są coraz lepiej a autorzy biorą pod uwagę nasze sugestie.
Po raz pierwszy zdarzyło się, że w zadaniu otwartym uczniowie mogli sobie wybrać do napisania list lub rozprawkę.

Dziś gimnazjaliści pisać będą część matematyczno-przyrodniczą.

Było łatwo!

W samo południe z próbnymi sprawdzianami zaczęli zmagać się szóstoklasiści. W Szkole Podstawowej nr 63 w Szczecinie do próby przystąpiło 81 uczniów. Wielu z nich miało tremę.

- Dużego stresu nie ma, bo to próba, ale jakaś trema jest. Piszemy w jednej sali z dziewczynami, a to dekoncentruje - żartował Rafał Szatkowski.

Niektórzy próbę potraktowali poważnie i na przygotowanie się poświęcili sporo czasu.

- Ja uczyłem się dwa tygodnie, najwięcej z polskiego. Lektury zdążę jeszcze do maja przeczytać - mówił Dominik Szymański.

Test nie okazał się jednak trudny i uczniowie wychodzili z sal zadowoleni. Do rozwiązania było 20 pytań testowych z czterema odpowiedziami do wyboru i wypracowanie na temat państw, które chcielibyśmy zwiedzić.

- Przeważały pytania z przedmiotów humanistycznych, było pytanie ze znajomości alfabetu, dużo dotyczyło rozumienia tekstu - relacjonuje Michał Lachowicz. - Pytania były łatwe.

- Trochę problemów sprawiło mi zadanie z matematyki, trzeba było pamiętać wzory - twierdzi Ania Brocka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński