MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 59. Trzeci wykonawca kończy pechową inwestycję

Małgorzata Klimczak
Po ostatnim grudniowym przetargu na plac budowy przy ul. Dąbskiej weszła firma Ciroko, której zadaniem będzie dokończenie prac.
Po ostatnim grudniowym przetargu na plac budowy przy ul. Dąbskiej weszła firma Ciroko, której zadaniem będzie dokończenie prac. Sebastian Wołosz
Inwestycja obejmuje m.in.: dokończenie prac budowlanych i robót wykończeniowych szkolnego budynku dydaktycznego, dokończenie budowy holu i wejścia głównego wraz z częścią sanitarną, wykonanie prac wykończeniowych, dokończenie zagospodarowania terenu.

Na zrealizowanie zadania wykonawca ma 180 dni od momentu przekazania terenu budowy.

Prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 59 przerwano w sierpniu 2015 roku. Wtedy wydział miejskich inwestycji rozwiązał umowę z firmą, która nie wywiązywała się z ustaleń. To był już drugi pechowy wykonawca. Pierwszy również zszedł z placu budowy. To opóźniło inwestycję o dwa lata. W przypadku trzeciego przetargu na wykonawcę urzędnicy postanowili zaostrzyć kryteria i stąd długi czas oczekiwania na nowego wykonawcę. Wygrała firma Ciroko.

Ciroko będzie musiało dokończyć nowy budynek szkoły, do której dzieci mają się przenieść w nowym roku szkolnym, co umożliwi wykonanie remontu starej części obiektu.

Licząc 180 dni, budowa zakończy się w połowie wakacji. Wszyscy liczą na to, że po drodze nie będzie żadnych niespodzianek, ponieważ już od kilku lat szkoła boryka się z problemami lokalowymi. Dzieci, których jest dwukrotnie więcej niż przewidywano, muszą się uczyć na dwie zmiany. Ostatnie zajęcia kończą się przed godz. 17. Do tego niektóre zajęcia odbywają się na korytarzach. W szkole nie ma również pełnowymiarowej sali gimnastycznej.

Polecamy na gs24.pl:

Osoby, które widziały lub miały kontakt z zaginionym lub posiadają informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt z policją.

Zaginęli w 2015 i 2016 roku. Wciąż szuka ich policja [ZDJĘCIA]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński