Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rozbili nielegalne kasyno w centrum Szczecina [WIDEO, ZDJĘCIA]

Redakcja
Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
12 automatów do gier oraz ruletkę wykryli funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie w lokalu, w którym prowadzony był nielegalny salon gier hazardowych.

10 marca celnicy we współpracy z Prokuraturą Rejonową Szczecin-Niebuszewo przeprowadzili akcję szukając miejsc nielegalnego hazardu.

Przy jednej z głównych ulic w centrum Szczecina skontrolowano lokal, w którym prowadzony był nielegalny salon gier hazardowych.

- W środku było 12 automatów do gier oraz ruletka. Wszystkie urządzenia zostały zatrzymane - wyjaśnia Małgorzata Brzoza z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie

Zabezpieczono ponad 3 tys. zł przeznaczone na „wygrane'' znajdujące się we wnętrzu automatów i w ruletce.

- W postępowaniu karnym-skarbowym wyjaśnimy, kto organizował nielegalne gry na automatach w tym lokalu, a tym samym kto poniesie konsekwencje prawne tego czynu. Dzięki połączeniu trzech dotychczasowych służb, Krajowa Administracja Skarbowa dysponuje pełnymi możliwościami zwalczania patologii i nielegalnych działań na szkodę państwa - mówi nadkom. Robert Hołubasz, zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gry na automatach mogą być urządzane wyłącznie w kasynach gry na podstawie udzielonej koncesji. Ostatnie zezwolenia na urządzanie gier na automatach poza kasynami gry wygasły jeszcze w 2015 roku.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach grożą konsekwencje zarówno karne (kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie), jak i administracyjne (kara pieniężna w wysokości 12 tys. złotych od jednego automatu). Karze pieniężnej podlegają także właściciele lokali, w których prowadzone są gry na automatach, gdyż w myśl ustawy o grach hazardowych, również oni uznawani są za urządzających gry.

- Istotne jest uświadomienie obywatelom, że nielegalny hazard to często narzędzie do "prania brudnych pieniędzy" i legalizacji dochodów, które mogą mieć związek z działalnością grup przestępczych, zajmujących się przemytem, handlem narkotykami i przestępstwami podatkowymi - dodaje Małgorzata Brzoza. - Działania kontrolne w obszarze nielegalnego hazardu traktowane są priorytetowo przez zachodniopomorską Służbę Celno-Skarbową.

W 2016 roku funkcjonariusze zatrzymali łącznie 1028 nielegalnie funkcjonujących automatów do gier, likwidując trwale 102 lokale hazardowe.

Zobacz również:

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński