Wycieczki rowerowe w woj. pomorskim
We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 10 tras rowerowych w woj. pomorskim, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.
Sprawdź wybrane trasy o różnym stopniu trudności. Spokojna wyprawa malowniczym szlakiem, a może coś szalonego i trudnego? W wybranych przez nas trasach każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierz plan wycieczki i przygotuj się do wyjazdu.
Nim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody.
🚲 Trasa rowerowa: Lasy Otomińskie i Oliwskie
- Początek trasy: Pruszcz Gdański
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 60,79 km
- Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 46 min.
- Przewyższenia: 194 m
- Suma podjazdów: 1 738 m
- Suma zjazdów: 1 732 m
Trasę dla rowerzystów poleca Wandrzejuk
Przyjemna trasa po lasach w bliskiej okolicy Gdańska, powrót ścieżką nadmorską. Startujemy z okolic Kowal i tym razem przekraczamy obwodnicę w kierunku Kolbud. Wjeżdżamy w las po kilku minutach jazdy, jadąc w stronę jeziora leśną ścieżką. Tam odnajdujemy oznaczenie trasy rowerowej "Na przedmieściach Gdańska" i jej śladem jedziemy aż do parkingu przy obwodnicy. Od jakiegoś czasu jedziemy również szlakiem zielonym "Skarszewskim" i w ten sposób przemieszczamy się przez osiedle obok Auchana. W końcu osiągamy szczyt doliny Strzyży i po malowniczym, emocjonującym zjeździe jesteśmy w Matemblewie. Stamtąd przejazdem pod Słowackiego jedziemy na drogę Kleszą i podążamy nią aż do momentu zjazdu. My jedziemy prosto w las, i zaliczamy szybki zjazd do Dworu Oliwskiego. Tam chwila na regenerację. Ruszamy w górę Doliny Czystej Wody. Jest szeroko, przyjemnie, dopiero końcowe serpentyny podjazdu dają się we znaki. Dojeżdżamy prawie do Owczarni i kierujemy się na gospodarstwo rolne, za którym znowu wjeżdżamy w las. Ten wybór drogi zjazdowej do Oliwy nie był trafny, wszędzie mnóstwo błota i grząskiej ziemi. W końcu jednak osiągamy potok Rynarzewski i tu droga jest świetna. Zjazd do Oliwy, piwko na plaży i powrót do domu.
W dużym stopniu wykorzystaliśmy potencjał okolicznych lasów.
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: Przygodowa Majówka w Borach Tucholskich - Dzień 1
- Początek trasy: Brusy
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 74,77 km
- Czas trwania wyprawy: 9 godz. i 37 min.
- Przewyższenia: 40 m
- Suma podjazdów: 576 m
- Suma zjazdów: 573 m
Lubimyrowery.pl poleca tę trasę rowerzystom
Trasa rajdu wiodła szlakami Kaszubskiej Marszruty, jednymi z najlepszych szlaków i tras rowerowych naszego kraju. Czego chcieć więcej? Bardzo dobre i bezpieczne trasy położone pośród wspaniałej przyrody Borów Tucholskich.
Dzienny odcinek wiódł z miejscowości Męcikał przez leśne obszary Parku Narodowego Bory Tucholskie, gdzieuczestnicy mogli z bliska poznać uroki budzącej się do życia przyrody. Rozległe połacie leśne, zdradliwe torfowiska i szemrzące leśne potoki. To wszystko było motywem przewodnim pierwszego dnia Przygodowej Majówki.
Nawiguj
🚲 Trasa rowerowa: Przygodowa Majówka w Borach Tucholskich - Dzień 3
- Początek trasy: Brusy
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 65,23 km
- Czas trwania wyprawy: 9 godz. i 27 min.
- Przewyższenia: 62 m
- Suma podjazdów: 566 m
- Suma zjazdów: 535 m
Rowerzystom trasę poleca Lubimyrowery.pl
W kolejnym dniu majówki przyszedł ponownie czas na rowerowe zwiedzania Borów Tucholskich. Początek trasy rajdu jak w dniach poprzednich w Męcikale. Dalej częśćiowo trasą wędrówki pieszej przemieszczamy się w kierunku Jeziora Zielonego i dalej do miejscowości Drzewicz. Niestety to odcinek dość piaszczysty i urzytkownikom rowerów turysycznych na cienkich kołach może przysporzyć sporo trudności. Można go ominąć, ale tym samym omija się bardzo ciekawe ze względów przyrodniczych obszary Jeziora Zielone, Jeziora Jeleń czy Dybrzyk. Dla tych kilku miejsc warto się zmierzyć z piachami Borów.
Od Drzewicza dalsza droga wiodła malowniczymi leśnymi duktami wzdłuż linii brzegowej niewielkich, ale bardzo atrakcyjnie położonych jezior Krzywce, Błotko, i Małe Krzywce. Cały odcinek wiodący czarnym szlakiem Tuchola - Bachorze. Od okolic Jeziora Plesno zmieniamy kierunek i zbliżamy się do Jeziora Charzykowskiego, którego trzymamy się przez najbliższe kilkadzisiąt kilometrów. Otaczamy Jezioro Charzykowskie korzystając ze szlaków Kaszubskiej Marszruty (Żółtego i Czerwonego). W miejscowości Swornegacie obieramy kierunek na Męcikał i bazę rajdu.
Nawiguj
🚲 Trasa rowerowa: Wycieczka na bulwar nadmorski w Oksywiu
- Początek trasy: Gdynia
- Stopień trudności: 2.0
- Dystans: 46,3 km
- Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 26 min.
- Przewyższenia: 171 m
- Suma podjazdów: 1 232 m
- Suma zjazdów: 1 249 m
Tabrzo poleca tę trasę rowerzystom
Wycieczka w niedzielne popołudnie na bulwar nadmorski w Oksywiu. Nowiutki bulwar ale właściwie bez sensownego zejścia. Jedyne jakie było zostało zniszczone w czasie lipcowej ulewy. Teraz aby dostać się a bulwar trzeba przejść kilkaset metrów, zejść na plażę i dopiero za około 100 metrów mamy piękny gładki bulwar do nadmorskich spacerów. Kompletnym idiotyzmem jest to, że wydaje się dużą kasę na bulwar spacerowy i nie zapewnia się dostępu do niego od strony portu - w najbardziej sensownym miejscu. OK, rozumiem Marynarka Wojenna i te sprawy, ale wystarczy chcieć!
Nawiguj
Jaka będzie pogoda?
🚲 Trasa rowerowa: Wokół Wyspy Sobieszewskiej
- Początek trasy: Gdańsk
- Stopień trudności: 1.0
- Dystans: 27,51 km
- Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 43 min.
- Przewyższenia: 22 037 m
- Suma podjazdów: 36 482 m
- Suma zjazdów: 36 489 m
PomorskieTrasyRowerowe poleca tę trasę rowerzystom
Dominująca nawierzchnia:
asfalt, drogi gruntowe
Czas potrzebny na pokonanie trasy:
2-3 godziny
Krótka i urozmaicona propozycja wycieczki wokół Wyspy Sobieszewskiej, która powstała po utworzeniu się dwóch ujściowych ramion rzeki Wisły, naturalnej Wisły Śmiałej w okolicach Górek Wschodnich po powodzi z 1846 r. oraz Przekopu Wisły, sztucznie wykonanego pod koniec XIX w.
Jest to niezwykle bogata w walory przyrodnicze i kulturowe trasa, podczas pokonywania której obejrzeć możemy sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Sobieszewie, zabytkową śluzę w Przegalinie oraz modrzewiowy dworek o interesującej historii w Orlu. Wyspa Sobie- szewska to raj dla ornitologów,, którzy w rezerwatach „Mewia Łacha” i „Ptasi Raj” prowadzą obserwacje ptaków i zwierząt. To jeden z najcenniejszych obszarów występowania ptactwa w naszym regionie. Na plażach wyspy, szczególnie w okolicach ujścia Przekopu Wisły, dość często zobaczyć można foki szare.
Trasa rozpoczyna się i kończy przy moście pontonowym i pętli autobusowej w Sobie- szewie (autobusy 186 i 112). Możliwość zaparkowania samochodu na parkingu przy kościele. Większość trasy (24 km) prowadzi oznakowanym niebieskim szlakiem rowerowym im. Wincentego Pola.