Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rośnie zainteresowanie inwestorów Specjalną Strefą Ekonomiczną w Nowogardzie

red
Zwolnienia podatkowe w nowogardzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to obecnie największe dostępne ulgi finansowe obowiązujące w Polsce. Różnorodność terenów gotowych do rozpoczęcia inwestycji i lokalizacja miasta podbijają zainteresowanie biznesmenów z całego kraju. Co jeszcze kusi przedsiębiorców?

To właśnie tu w powstanie fabryka największego polskiego producenta szyb zespolonych, która utworzy aż 320 nowych miejsc pracy. Na decyzję firmy miały wpływ przede wszystkim: położenie geograficzne miasta, infrastruktura komunikacyjna i infrastruktura techniczna terenów. Tak poważny inwestor, zwrócił uwagę kolejnych biznesmenów na atuty Strefy, a te są niepodważalne.

Obszar jest skomunikowany z drogą krajową w kierunku Gdańska i drogą ekspresową S3, prowadzącą od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin, oraz takich ośrodków miejskich jak Gorzów Wlkp. i Zielona Góra. Przedsiębiorcy mogą korzystać z infrastruktury technicznej Szczecina i Świnoujścia, szczególnie z portów i przepraw promowych do krajów skandynawskich. Istotne jest też sąsiedztwo międzynarodowego portu lotniczego w Goleniowie i bliskość przejść granicznych w Kołbaskowie, Lubieszynie i Rosówku. W samym Nowogardzie funkcjonuje dobrze rozwinięta sieć drogowa, banki i urzędy.

Wszystkie informacje na temat terenów inwestycyjnych oraz nieruchomości takich jak hale czy magazyny, aktualnie oferowanych do sprzedaży lub dzierżawy na terenie gminy, są zebrane w specjalnym serwisie informacyjnym Urzędu Miasta Nowogard. Strona mieście się pod adresem www.nowogard.pl, w zakładce "Oferta Inwestycyjna" oraz bezpośrednio pod adresem www.invest.nowogard.pl.

Wśród materiałów zamieszczonych na stronie są informacje, m.in. o ulgach podatkowych obejmujących Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Mały przedsiębiorca, czyli taki, który zatrudnia do 50 pracowników, może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 55 proc. poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 55 porc. dwuletnich kosztów pracy. Średni przedsiębiorca zatrudniający do 250 pracowników, może zdecydować się na zwolnienia z tego samego podatku w wysokości 45 proc. poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 45 proc. dwuletnich kosztów pracy. W przypadku dużych przedsiębiorców zwolnienie plasują się na poziomie 35 proc. To obecnie największe dostępne ulgi finansowe obowiązujące w Polsce.

Przedsiębiorcy mogą również liczyć na dostępność atrakcyjnych, uzbrojonych gruntów wraz z całą niezbędną infrastrukturą. Możliwość skorzystania z grantu inwestycyjnego od rządu, dotacji powiatowych urzędów pracy oraz wsparcia ze środków unijnych. Wsparcie administracyjne ze strony spółek zarządzających Strefą w kwestiach prawnych i organizacyjnych związanych z realizacją inwestycji. Dodatkowo, każdy zainteresowany może skorzystać z szeroko zakrojonych działań promocyjnych, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Strefy ekonomiczne tworzy się po to, by przyspieszyć rozwój regionu. Nowogard posiada wszystkie niezbędne ku temu atuty. Warto wykorzystać swoją szansę. Ilość działek jest ograniczona.

Dane kontaktowe:
Urząd Miejski w Nowogardzie, Plac Wolności 1, 72-200 Nowogard, tel: 91 39 25 554 www.nowogard.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński