Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rosną chwasty zamiast ozdobnych krzaczków

Wioletta Mordasiewicz
Sporo sadzonek na rondzie zupełnie pousychało. Zaś w ich miejsce, tam gdzie folia miała nacięcia, powyrastały chwasty
Sporo sadzonek na rondzie zupełnie pousychało. Zaś w ich miejsce, tam gdzie folia miała nacięcia, powyrastały chwasty
Mieszkańcy, którzy każdego dnia jeżdżą do pracy trasą Stargard - Kluczewo martwią się o wygląd jednego z rond, które znajduje się po drodze

Chodzi o nasadzenia krzewów, którymi nikt się nie zajmuje.

- Najpierw te malutkie sadzonki schły, nikt ich nie podlewał - mówi pani Małgorzata z Kluczewa. - Niektóre się nie przyjęły. Problem w tym, że teraz zamiast krzaczków na rondzie widać chwasty. Niektóre są bardzo wysokie. Jak to wygląda!

Interweniowaliśmy w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Usłyszeliśmy, że firma z Maszewa, która zrobiła nasadzenia, dała na prace 24-

miesięczną gwarancję. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami szkółki drzewiarskiej Fischer z Maszewa, która na rondzie robiła nasadzenia.

- Będziemy się tym zajmować - obiecuje Grzegorz Wierzbicki z maszewskiej szkółki. - Nie mamy na miejscu sadzonek, by zrobić to od ręki. Musimy czekać na dostawę. Myślę, że do połowy października uzupełnimy nasadzenia i zajmiemy się też chwastami.

Grzegorz Wierzbicki dodaje, że jego firma zgodnie z umową miała tylko wsadzić w ziemię sadzonki.

- Nawet położenie folii ogrodniczej nie było w umowie - mówi przedstawiciel szkółki. - Ale z własnej inicjatywy ją położyliśmy, by zapobiec zarastaniu ronda chwastami. Pielęgnacji ronda nie mieliśmy w umowie. Ale doprowadzimy je do porządku, bo nam szkoda włożonej tam pracy.

Zobacz także: Akcja w SP 5 w Stargardzie

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński