MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rodzice uczniów nadal walczą o utrzymanie klasy V F w SP nr 68 w Szczecinie. Jest szansa?

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Archiwum polskapress/zdjęcie ilustracyjne
Od maja rodzice uczniów klasy V F w Szkole Podstawowej nr 68 w Szczecinie walczą o to, żeby jej nie likwidować. Spotkali się w tej sprawie z prezydentem Piotrem Krzystkiem, który obiecał przeanalizować sprawę.

W połowie maja rodzice dowiedzieli się, że klasa V F w Szkole Podstawowej nr 68 w Szczecinie ma zostać zlikwidowana, a jej uczniowie mają być przydzieleni do innych klas.

Wydział Oświaty argumentował takie działania w następujący sposób: od rozpoczęcia nauki w klasie I do klasy V liczebność uczniów zmniejszyła się o 16 osób, czyli prawie całą klasę (V F obecnie liczby 18 uczniów). Szkoła jest przepełniona ze względu na liczbę oddziałów, a nie na liczbę dzieci, dwuzmianowość w klasach I-III i konieczność ograniczenia naboru do klas I w roku 2019/2020 wyłącznie do dzieci z regionu, które szkoła ma obowiązek przyjąć. Nie będzie miejsca dla innych dzieci.

Argumentem było także to, że koszt utrzymania tej klasy to 142 tys. zł, które można zaoszczędzić.

ZOBACZ TEŻ: Uczniowie w Szczecinie zakończyli rok szkolny. Były kwiaty i łzy pożegnania

Rodzice nie chcieli zgodzić się z tym argumentami.

- Nasza klasa jest specyficzna, bo chodzą do niej uczniowie, którzy mają przewlekłe choroby. W tej klasie znalazły akceptację. Boimy się, że w nowej klasie będzie im trudno się zaadaptować - mówi Marlena Łuczyk, jedna z mam.

W tej sprawie rodzice spotkali się najpierw z dyrekcją Wydziału Oświaty, a potem z prezydentem Krzysztofem Soską, który podtrzymał decyzję WO.

- Mogę zapewnić, że zarówno dyrekcja szkoły, nauczyciele, Wydział Oświaty, dołożą wszelkich starań, aby proces przejścia do nowego oddziału odbył się w możliwie najbardziej komfortowy dla Państwa dzieci sposób - zapewniał prezydent Soska w piśmie do rodziców.

Rodzice zdecydowali się spotkać z prezydentem Piotrem Krzystkiem. Prezydent poprosił o dwa tygodnie na podjęcie decyzji.

W szczecińskich placówkach rozpoczęły się półkolonie dla dzieci

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński