Rodzaje aparatów ortodontycznych - jakie najpopularniejsze?

Materiał partnera
Jeszcze kiedyś, jeśli ktoś miał wadę zgryzu, to niestety niewiele można było z tym zrobić. Niemniej jednak, od kilku lat można cieszyć się wspaniałymi możliwościami, które rozwinęły się w zakresie ortodoncji. Na szczególną uwagę zasługują aparaty ortodontyczne stałe, które pomagają skutecznie korygować krzywiznę uzębienia. Jakie mamy ich rodzaje oraz jak dokładnie są zbudowane?

Budowa aparatu ortodontycznego

Tego typu urządzenie składa się z ligatury, zamków oraz łuku. Jeśli chodzi o ligatury i łuki, to są one zmieniane kilka razy w trakcie całego leczenia. Natomiast zamki wybierane są jednorazowo i mocuje na stałe do zębów.

Rodzaje aparatów

Obecnie na rynku można wyszczególnić następujące rodzaje aparatów:

Antyalergiczne - są wykonane ze stopów tytan, dzięki czemu wykazują naprawdę wysoką biokompatybilność i nie ma mowy o podrażnieniach natury alergicznej. Co więcej, nie występuje w nich dodatek niklu, na który najczęściej są uczuleni pacjenci. Koszty noszenia tego typu aparatu są zbliżone do standardowych, a uch niewątpliwą zaletą jest fakt, że osoby uczulone nie muszą rezygnować z leczenia zębów.

Estetyczne - w tym wypadku mamy do czynienia z rozwiązaniami dla osób, które nie chcą afiszować się z noszeniem aparatu i nie są im w smak metalowe zamki na zębach, które widać ze znacznej odległości. Właśnie z tą myślą powstały aparaty ceramiczne oraz szafirowe, które mają taką samą skuteczność jak aparaty metalowe, niemniej jednak są niemalże niewidoczne nawet z bliskiej odległości.

Metalowe - jest to standardowy rodzaj aparatów, które występują w kolorze srebrnym, złotym, czy o barwie zęba. Takie aparaty są stosowane najczęściej wtedy, kiedy pacjentowi nie zależy na estetyce i tym, że aparat będzie mocno widoczny. Oczywiście jest identycznie skuteczny jak wszystkie pozostałe, bowiem w leczeniu uzębienia wiele będzie zależało od ortodonty, a nie tylko aparatu.

Gdzie się zgłosić?

Jeśli zależy Ci na tym, aby skutecznie zmienić coś w swoim życiu i w końcu zadbać o swoje uzębienie, to oczywiście swoje kroki należy skierować do doświadczonego ortodonty, który zna się na swojej pracy i na pewno będzie w stanie dobrać optymalne rozwiązanie. Szczególnie godna uwagi jest klinika http://www.orto-magic.eu/, bowiem pracuje tam wielu znakomitych fachowców, którzy znają się na swojej pracy i pomogą Ci uzyskać piękny uśmiech.

Wideo

Dodaj ogłoszenie