Robert Lewandowski z dwudziestą bramką w La Liga! Dorzucił też kolejną. To gole na wagę mistrzostwa Hiszpanii dla FC Barcelony [WIDEO]

Jacek Czaplewski
Lewandowski z dwudziestą bramką! Gol na wagę mistrzostwa Barcelony?
Lewandowski z dwudziestą bramką! Gol na wagę mistrzostwa Barcelony? PAP/EPA
Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Barcelony w derbach z Espanyolem (4:2). Dzięki niemu drużyna objęła prowadzenie, a na przerwę zeszłą z wynikiem 3:0. Zwycięstwo oznacza zdobycie mistrzostwa Hiszpanii na cztery kolejki przed końcem sezonu.

Lewandowski strzelił dwa gole w derbach Barcelony

Jak trafił Lewandowski? Okazuje się, że najpierw... prawym kolanem. W 11 minucie Polak nabiegł na piłkę dośrodkowaną od Alejandro Balde z lewej flanki, a potem ją odbił i ta wpadła do siatki.

- Gol! Robert Lewandowski! 11 minuta meczu. Ma co chciał! (...) Barcelona genialnie potrafi rywala rozciągnąć, a to podanie od Balde było doskonałe. Możemy mówić z przymrużeniem oka, że strzelił tego gola Lewandowskim - komentował w Eleven Sports Mateusz Święcicki.

Lewandowski z dubletem przeciw Espanyolowi

W 20 minucie prowadzenie Barcelony podwyższył Balde. Asystent przy bramce Lewandowskiego wykorzystał miękką wrzutkę od Pedriego.

Jeszcze w pierwszej połowie drugiego gola od siebie dołożył Lewandowski. Polak tym razem wykorzystał zagranie z prawej flanki. Asystował mu Raphinha.

Tym samym Lewandowski zdobył dziś swoją dwudziestą i dwudziestą pierwszą bramkę w La Liga. Nadal jest liderem strzelców. O cztery trafienia wyprzedza Karima Benzemę z Realu Madryt.

Barcelona czekała na dwudzieste siódme mistrzostwo od 2019 roku.

Espanyol - FC Barcelona 2:4 (0:3)

Bramki: Puado 74', Joselu 94' - Lewandowski 11', 40', Balde 20', Kounde 53'
Żółte kartki: Darder - Kounde, Gavi, Alba

FC Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Araujo (63' Alba), Christensen (75' Alonso), Balde - De Jong, Busquets, Pedri, Gavi (75' Fati) - Raphinha (62' Dembele), Lewandowski.