MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rezerwiści na ćwiczeniach w "Błękitnej" Brygadzie [ZDJĘCIA]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
95 żołnierzy stawiło się do 12. Brygady Zmechanizowanej, aby wziąć udział w szkoleniu rezerwy w ramach 12. Grupy Zabezpieczenia Medycznego pod dowództwem podpułkownika Przemysława Musieja.

Głównym celem tego szkolenia było przypomnienie oraz doskonalenie wiedzy ogólnowojskowej i medycznej.

Część żołnierzy nie tak dawno uczestniczyła w szkoleniach rezerwy, inni mieli znacznie dłuższą przerwę z wojskiem, dlatego równie ważnym aspektem było zgranie całego pododdziału, za co byli odpowiedzialni instruktorzy 12. Brygady Zmechanizowanej oraz 1. Wojskowego Szpitala Polowego z Bydgoszczy.

CZYTAJ TEŻ:

Żołnierze przede wszystkim wykonywali zadania z medycyny taktycznej: rozwinęli placówkę medyczną w warunkach polowych, udzielali pierwszej pomocy medycznej po użyciu broni masowego rażenia, a także realizowali przedsięwzięcia leczniczo – ewakuacyjne.

- Mamy nadzieję, że takie szkolenia będą realizowane częściej, bo widzimy potrzebę zgrywania Grupy Zabezpieczenia Medycznego z 12 Brygadą, ponieważ praktycznego szkolenia nigdy nie jest za wiele – zaznaczyła kapitan Małgorzata Lipińska – Kozera, która w „Błękitnej” Brygadzie pełni obowiązki asystenta dowódcy do spraw służby zdrowia.

Z kolei podczas pożegnalnej zbiórki dowódca "Błękitnej" Brygady generał brygady Sławomir Dudczak, dziękując za zaangażowanie podczas szkolenia, podkreślił również rolę medyków na współczesnym polu walki.

- W razie wojny to Wy jesteście powoływani w pierwszej kolejności. To od Waszego profesjonalizmu i działania zależy ludzkie życie i zdrowie, gdzie liczy się dosłownie każda sekunda, dlatego dziękuję Wam bardzo za duże zaangażowanie i profesjonalne podejście do postawionych zadań.

Czy mógłbyś zostać zawodowym żołnierzem? Sprawdź swoje predyspozycje!

ZOBACZ TAKŻE: Żołnierze "Błękitnej Brygady" ze Szczecina jadą na misję ONZ do Libanu. Wracajcie cali i zdrow! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Białe "Rośki" popłyną na Bliski Wschód. To była widowiskowa ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński