MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rewitalizacja parku Chopina w Szczecinie odłożona. Drzewa kolidujące z inwestycją uratowane

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Jest szansa, że rewitalizacja parku Chopina nie odbędzie się kosztem zdrowych drzew
Jest szansa, że rewitalizacja parku Chopina nie odbędzie się kosztem zdrowych drzew Andrzej Szkocki
W tej chwili żadne drzewo nie zostanie usunięte z powodu kolizji z inwestycją, ponieważ nie ma pieniędzy na jej realizację. W przypadku wznowienia prac jest szansa na modyfikację projektu i wizję lokalną w celu uniknięcia wycinki.

Takie informacje podaje miasto w odpowiedzi na pismo w sprawie planowanej wycinki drzew związanej z rewitalizacją parku Chopina. Problem zasygnalizował Andrzej Radziwinowicz, po tym jak zakończył się przetarg.

- Jest pozwolenie konserwatora zabytków na wycinkę około 108 drzew w tym 33 zdrowe z nakazem nowego zasadzenia - alarmował lokalny społecznik i radny osiedla Arkońskie - Niemierzyn.

Drzewa uratowane

Magistrat potwierdza plany usunięcia 26 drzew w I etapie inwestycji, ale jednocześnie informuje, że wycinki nie będzie, ponieważ w budżecie nie są zabezpieczone środki na jej realizację. Kiedy takie pieniądze się znajdą, to potrzebna będzie aktualizacja dokumentacji i tu pojawia się szansa uratowania drzew kolidujących z planami projektowymi. W przypadku wznowienia prac nad rewitalizacją, Wydział Ochrony Środowiska zaprosi stronę społeczną na wizję lokalną, gdzie wspólnie zostanie omówiona planowana wycinka.

- Liczę, że wycinka zostanie ograniczona do chorych drzew, a zdrowe pozostaną na swoim miejscu. Osobiście wolę drzewo od betonowego fortepianu - komentuje Andrzej Radziwinowicz - Każdy popełnia błędy, najważniejsza jest refleksja. Trzeba dokonać modyfikacji projektu i wyrzucić z niego te elementy, które kolidują z drzewami. Bo te elementy kolidują z drzewami, a nie drzewa z inwestycją - dodaje.

Zakład Usług Komunalnych ogłosił przetarg na rewitalizację parku Chopina, w którym oferty złożyły trzy przedsiębiorstwa ze Szczecina. Wszystkie oscylowały w granicach 4 -5 milionów złotych i okazały się za wysokie, więc przetarg został unieważniony.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński