Reprezentacja Szczecina w The Tall Ships Races po raz kolejny przywiezie do Szczecina złoto

Karolina Nowak
Szczecińskie jednostki okazały się najszybsze w swoich klasach podczas tegorocznych regat The Tall Ships Races na Morzu Północnym.

W pierwszym etapie załoga Daru Szczecina zdobyła II miejsce w klasie C w The Tall Ships Races na etapie Aalborg – Fredrikstad.

Kilka dni później Reprezentacja Szczecina z Fryderyka Chopina została uznana za najbardziej energiczną i wesołą załogę podczas parady załóg w Bergen.

Finał regat The Tall Ships Races 2021 w Szczecinie! [WIDEO]

Ale największe sukcesy załoganci osiągnęli po rozwinięciu żagli i wypłynięciu na szerokie wody. Zarówno Dar Szczecina, jak i Fryderyk Chopin dopłynęły na metę jako pierwsze.

Dar Szczecina od samego startu nie opuszczał pozycji lidera. Fryderyk Chopin na pierwsze miejsce wysunął się trzeciego dnia regat i utrzymał swoją pozycję.

Ze względu na złe warunki pogodowe wyścig został zakończony nieco wcześniej. Tym samym nasze jednostki uplasowały się na pierwszych miejscach w klasie A – Fryderyk Chopin oraz w klasie C/D Dar Szczecina.

Działo się nad Odrą. Dwa miliony osób w dwa weekendy. A to n...

Tegoroczne The Tall Ships Races rozpoczęły się 3 lipca w duńskim Aalborgu. Pierwszy etap zakończył się w Fredrikstad, skąd załogi przepłynęły w rejsie towarzyskim do Bergen. Drugi etap regat odbył się na trasie Bergen – Aarhus. Finał regat zakończy się 4 sierpnia. W pierwszym etapie Szczecin reprezentował s/y Dar Szczecina, w drugim dołączyły Fryderyk Chopin oraz Urtica.

W ubiegłym roku w Harlingen podczas finału the Tall Ships Races Reprezentacja Szczecina zdobyła tytuł „The best crew in the parade”, Fryderyk Chopin zakończył wyścig na miejscu 2. w klasie A, a Dar Szczecina zajął 3. pozycję w klasie C.

W 2021 roku Szczecin po raz czwarty będzie gospodarzem finału regat wielkich żaglowców. Już dzisiaj zarezerwujcie sobie termin od 31 lipca do 3 sierpnia 2021 i bądźcie razem z nami podczas finału the Tall Ships Races.

Link do pełnych wyników: Wyniki The Tall Ships Races

Finał regat za cztery lata? Zapytaliśmy szczecinian. Zagłosu...