Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Remont wydziału komunikacji starostwa w Choszcznie

Marek Huet
– Jest tu bardzo przestronnie i przyjemnie – mówi Rober Hać z Bierzwnika, którego spotkaliśmy w wydziale komunikacji choszczeńskiego starostwa. Obie panie to, od lewej, Cecylia Jaszczak i Anita Zasadzka-Paszko, pracownice wydziału.
– Jest tu bardzo przestronnie i przyjemnie – mówi Rober Hać z Bierzwnika, którego spotkaliśmy w wydziale komunikacji choszczeńskiego starostwa. Obie panie to, od lewej, Cecylia Jaszczak i Anita Zasadzka-Paszko, pracownice wydziału. Fot. Marek Huet
Od tego tygodnia interesanci wydziału komunikacji tutejszego starostwa przyjmowani są w dużo lepszych warunkach. Powiat lepiej też zabiega o pomoc z Unii. Kierowcy mają do dyspozycji wyremontowane pomieszczenia po byłym Urzędzie Stanu Cywilnego.

- Nie zmieniliśmy adresu - tłumaczy Tadeusz Szczepański, kierownik wydziału komunikacji. - Przyjmujemy na parterze głównej siedziby urzędu. Tyle, że teraz po prawej stronie korytarza.

Na przeniesieniu wydziału do nowych pomieszczeń zyskali petenci. Przygotowano dla nich większą i wygodniejszą poczekalnię. A gabinety, do których trafiają, mają już europejski standard.

- Kiedyś ustawialiśmy się nocami w kolejkę - mówią samochodziarze. - Niektórzy sypiali na styropianie pod drzwiami starostwa. Teraz to już przeszłość.

Wyprowadzenie z budynku starostwa USC umożliwiło też rotacyjny remont innych pomieszczeń.

Wcześniej włodarze powiatu zadbali o wspólne lokum dla wydziałów rozproszonych w mieście. Znajdują się obecnie w wyremontowanym budynku po internacie szkół średnich. Przy okazji zmodyfikowano organizację pracy i utworzono w starostwie nowy referat strategii i rozwoju.

- Nowa komórka skutecznie pozyskuje fundusze z Unii Europejskiej i budżetu państwa - zapewnia Lesław Śliżewski, wicestarosta. - Zostaliśmy liderem projektu przebudowy ciągu dróg powiatowych na trasie Recz - Kiełpino - Brzeziny - Kołki- Suliszewo.

Koszt tegorocznej inwestycji wyniesie siedem milionów złotych. Jeszcze dwa lata temu budżet Powiatowego Zarządu Dróg był pięciokrotnie niższy.

Zyskały też choszczeńskie szkoły średnie i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Suliszewie. Pozyskano dla nich ponad 1,1 mln zł na sfinansowanie zajęć pozalekcyjnych i zakup pomocy naukowych. Natomiast we wrześniu uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie rozpoczną zajęcia sportowe we własnej hali sportowej. Czekają na to od ośmiu lat.

Jak trudno pozyskać środki wiedzą autorzy projektów. Choszczeński program "Nie trać czasu, załóż własną firmę - spełnij się zawodowo" znalazł się na czwartym miejscu listy rankingowej ośmiu dofinansowanych wniosków na trzydzieści sześć ubiegających się o fundusze unijne. Dzięki temu 30 mieszkańców powiatu, uczestników projektu, będzie mogło uzyskać do 30 tys. zł wsparcia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński