Remis Pogoni '04 Szczecin. W tabeli jest nerwowo

(sz)
Andrzej Szkocki
Pogoń '04 Szczecin długo prowadziła w meczu 20. kolejki Futsal Ekstraklasy z AZS UG Gdańsk, ale ostatecznie tylko zremisowała 3:3.

Remis nie był złym wynikiem, biorąc pod uwagę, że w Trójmieście stracił punkty nawet lider Rekord Bielsko-Biała. Portowcy czuli jednak, że zwycięstwo było blisko, ponieważ dwukrotnie wychodzili na dwubramkowe prowadzenie.

Lista zdobywców goli była podobna jak w poprzednim meczu. Prowadzenie Pogoni dał Artur Jurczak, który trafił do bramki przeciwnika po raz 17. w sezonie. Dubletem popisał się ponownie Daniel Maćkiewicz, który jest znany głównie z atutów w defensywie, a w końcówce marca zaimponował instynktem strzeleckim. AZS UG Gdańsk wyrównał na 3:3 w 35. minucie i taki wynik został do końca.

Granatowo-bordowi nie są pewni miejsca w grupie mistrzowskiej, a po przerwie reprezentacyjnej, zagrają z trudnymi rywalami: Gattą Active Zduńska Wola i Piastem Gliwice.

AZS UG Gdańsk - Pogoń '04 Szczecin 3:3 (0:2)
Bramki:
Cyman (27), Kreft (30), Depta (35) - Jurczak (11), Maćkiewicz 2 (14, 29)
Pogoń: Lasik - Bugański, Kubik, Jurczak, Jakubiak, O. Solecki, Jonczyk, D. Solecki, Maćkiewicz, Cymański

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Gatta Active Zduńska Wola - Rekord Bielsko-Biała 4:2, Euromaster Chrobry Głogów - Red Dragons Pniewy 5:3, Red Devils Chojnice - FC Toruń 1:6, Piast Gliwice - Clearex Chorzów 3:1, AZS UŚ Katowice - MKF Solne Miasto Wieliczka 1:1