Remis Pogoni '04 Szczecin. Mniej goli w hali niż na stadionie

Sebastian Szczytkowski
Andrzej Szkocki
Pogoń '04 Szczecin zremisowała 1:1 z AZS UŚ Katowice. W bitwie ważnej dla utrzymania rozczarowała skuteczność Portowców.

Oktawian Solecki dysponował po raz pierwszy w sezonie szerszą kadrą niż przeciwnik. Do zespołu dołączyli Konrad Prawucki oraz Igor Czuryszkiewicz, dzięki czemu trener Pogoni mógł wybierać spośród 14 futsalistów. AZS UŚ Katowice przyjechał do Szczecina pociągiem dzień przed meczem w dziewięciu.

Akademików czekała podróż powrotna, więc nie zamierzali zabierać bagażu bramek. Początkowo byli ostrożni i dopiero po kilku minutach przystąpili do ataku. W drodze na mecz nie tylko grali w karty. Znaleźli też czas na przygotowanie taktyczne.

Pogoni pozwolili na niewiele strzałów w pierwszej połowie. Na dodatek po próbach Peru i Mateusza Jakubiaka interweniował golkiper. Odpowiedział Wojtyna uderzeniem w słupek bramki Daniela Szklarza.

W przerwie gospodarze zastanawiali się jak przebić się przez obronę AZS UŚ Katowice. Przełomowa była 27. minuta, w której padł wyczekiwany gol po obu stronach boiska. Na trafienie Jasińskiego odpowiedział Jakubiak i zamiast 0:0 zrobiło się 1:1. Po wymianie ciosów ponownie klincz. Aktywniejsza była Pogoń, ale rozczarowała jej skuteczność i w hali padło w niedzielę mniej goli niż na stadionie przy Twardowskiego.

Pogoń '04 Szczecin - AZS UŚ Katowice 1:1 (0:0)
Bramki: Jakubiak (27) - Jasiński (27)
Pogoń: Szklarz - Peru, Gepert, Jurczak, Jakubiak, Cymański, Solecki, Maćkiewicz

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Lex Kancelaria Słomniki - Piast Gliwice 2:6, MKF Solne Miasto Wieliczka - Rekord Bielsko-Biała 0:6, Clearex Chorzów - Red Dragons Pniewy 6:1, AZS UG Gdańsk - Gatta Active Zduńska Wola 3:5, Słoneczny Stok Białystok - FC Toruń (20 grudnia, 20).

Pogoń jest na 9. miejscu w tabeli Futsal Ekstraklasy.