Remis Floty Świnoujście z Pogonią Siedlce

Charles Nwaogu (z lewej) zdobył bramkę dla Floty na wagę punktu.
Charles Nwaogu (z lewej) zdobył bramkę dla Floty na wagę punktu. Andrzej Szkocki/archiwum
Bez Sebastiana Olszara, najlepszego strzelca zespołu, Wyspiarze zremisowali na własnym stadionie z Pogonią Siedlce 1:1.

Pauzującego za kartki Olszara w strzelaniu goli zastąpił drugi najskuteczniejszy w zespole, Charles Nwaogu. Nigeryjczyk w 63. minucie z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki.

Był to gol wyrównujący, bo od 22. minuty prowadzili niżej notowani goście. Co rzadko spotykane w polskiej lidze, gola bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Adrian Dziubiński.

Flota w końcówce miała jeszcze kilka okazji do zadania decydującego ciosu za trzy punkty. Dawid Kort trafił w poprzeczkę, bezskutecznie uderzali też Paweł Lisowski i Daniel Brud.

To już ósmy remis Wyspiarzy w tym sezonie i trzeci z rzędu mecz bez porażki. W następnej kolejce zagrają u siebie z Zagłębiem Lubin.

Flota Świnoujście - Pogoń Siedlce 1:1 (0:1)
Bramki:Nwaogu (63) - Dziubiński (22).
Flota: Brljak - Sołowiej, Stasiak, Zalepa, Grzelak, Lisowski, Niewiada, Brud, Opałacz (42 Reca), Kort (88 Arifović), Nwaogu (83 Retlewski).
Pogoń: Tobjasz - Grudniewski, Dybiec, Ratajczak, Guzek, Krawczyk (62 K. Wójcik), Rodak, Dziubiński, Djalo (82 Tarachulski), Dzięgielewski, Tataj (90 Ogrodnik).