Remis Błękitnych Stargard w II lidze

Wojciech Fadecki miał swoją szansę w meczu ze Stalą, ale w drugiej połowie jego strzał obronił bramkarz rywali. Tadeusz Surma
W spotkaniu ósmej kolejki II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard zremisowali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 2:2.

W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania w Stalowej Woli przewagę mieli gospodarze. Już w 6 minucie wyszli na prowadzenie.

Obrońcy Błękitnych się zagapili zostawiając Michała Mistrzyka, ten przejął podanie kolegi, wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i wykorzystał tę sytuację. W 23 minucie mogło być 2:0, ale świetną interwencją po uderzeniu piłki głową zawodnika Stali popisał się golkiper Błękitnych Przemysław Wróbel. W 34 minucie gospodarze wykorzystali kolejną sytuację. Ponownie źle zachowała się defensywa gości i tym razem wykorzystał to Adrian Gębalski, który też stanął oko w oko z bramkarzem Błękitnych. Gębalski po chwili ponownie miał świetną sytuację, ale tej nie wykorzystał.

W pierwszej części stargardzki zespół stworzył dwie ciekawe sytuacje. W jednej niewiele pomylił się Michał Magnuski, a w drugiej po strzale głową Macieja Kazimierowicza dobrze interweniował golkiper gospodarzy Koncki.

W drugiej połowie goście ruszyli do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Wprowadzony po pierwszej części na boisko Przemysław Brzeziański wykorzystał swoje okazje w 54 i 65 minucie, najpierw strzelając gola kontaktowego, a później wyrównującego. Później jeszcze oba zespoły miały szanse na bramki, ale nie wykorzystały już swoich okazji.

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 2:2 (2:0)

Bramki: Mistrzyk 6, Gębalski 34 - Brzeziański 54 i 65.
Błękitni: Wróbel, Gutowski (46 Rogala), Pustelnik, Liśkiewicz, Szymusik, Baranowski (46 Brzeziański), Kazimierowicz, Czapłygin (90 Orłowski), Fadecki (70 Więcek), Flis, Magnuski.

Polecamy na gs24.pl:

Bloger Andrzej Witek (na zdjęciu) wygrał 37. edycję szczecińskiego półmaratonu rozegranego przy upalnej pogodzie w ostatni weekend wakacji. W biegu na 10 km triumfował Bartosz Jurgiewicz. Na starcie stanęło 3300 uczestników. To rekord imprezy. Czytaj więcej: 37. PKO Półmaraton Szczecin. Rekord w upale [wyniki]