MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rektorzy szczecińskich uczelni potępiają dyskryminację osób LGBT

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Rektorzy Akademii Sztuki i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego otwarcie potępili akty dyskryminacji osób LGBT.

Dyskusje na temat osób LGBT, które się toczą w ostatnich dniach, skłaniają coraz więcej osób do zabrania głosu w tej sprawie. Również szczecińskie uczelnie zabierają głos.

- Mając na uwadze ostatnie wydarzenia i ataki skierowane w stronę osób LGBT+ oraz nieprzyzwoite i uderzające w godność drugiego człowieka wypowiedzi polityków, jako Rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie stanowczo potępiam każdy akt dyskryminacji i zapewniam, że w murach naszej Uczelni wszyscy studenci oraz pracownicy mogą czuć się bezpiecznie - pisze prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT.

- Na naszym uniwersytecie również studiują i pracują osoby, które mają odmienną orientację seksualną. Są częścią naszej, tak dużej i różnorodnej społeczności akademickiej - podkreśla Jacek Wróbel. - W myśl zasady poszanowania godności i tolerancji oraz mając na uwadze godność i dobre imię wszystkich studentów oraz pracowników, nasza Uczelnia kieruje się zasadami zaufania, poszanowania i tolerancji dla wszelkich dopuszczonych prawem poglądów, postaw i stylów życia. W Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie nie dyskryminujemy nikogo ze względu na rasę, narodowość, wyznanie, płeć, niepełnosprawność, wiek czy orientację seksualną. Szanujemy odmienne zdanie od swoich przekonań i poglądy drugiego człowieka oraz mądrze korzystamy z wolności słowa.

ZOBACZ TEŻ:

Również Akademia Sztuki potępia akty dyskryminacji.

"Sztuka dlatego jest niezwykła, bo jest różnorodna. Dlatego jest niezwykła, bo jest dla każdego. Jest niezwykła, bo nie dyskryminuje.

W ostatnich dniach w debacie publicznej pojawia się wiele niewybrednych wypowiedzi o osobach nieheteronormatywnych, naszych rodakach. Także o artystkach i artystach. Także o studentkach i studentach. My, jako środowisko artystyczne oraz akademickie nie możemy pozostać bierni wobec takich ataków. Osoby LGBT+ są wśród nas. To studentki i studenci, wykładowczynie i wykładowcy, pracowniczki i pracownicy naszej Uczelni. To my. W tych trudnych dla nich dniach zwracam się do wszystkich Was z gorącą prośbą – pokażmy, że jesteśmy prawdziwą wspólnotą. Dajmy dobry przykład" - pisze w oświadczeniu prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, rektor Akademii Sztuki w Szczecinie.

Marsz Równości w Szczecinie. Przez ulice Szczecina przeszło ...

Manifestacja w obronie rodziny na placu Solidarności w Szcze...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński