Rekrutacja pracowników? Powierz ją Agencji Nova Praca Group

Materiał informacyjny - NOVA PRACA GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Udostępnij:
Profesjonalizm i pasja, to cechy zespołu Agencji Nova Praca Group, a także cechy rekrutowanych przez nich pracowników. Znajomość rynku i biegłość w poruszaniu się po nim sprawiają, że prowadząc działalność nie sposób nie skorzystać z ich oferty i zdjąć z siebie pewne obowiązku i koszty. W szczegóły wprowadziła nas Ewelina Gawlik, prezes zarządu firmy.

Z jednej strony rynek normalizuje się po pandemii, z drugiej zmaga z inflacją – jak przekłada się to na branże i zapotrzebowania na pracowników?

Tegoroczna minimalizacja obostrzeń przyniosła korzystne zmiany na rynku pracy. Ofert zaczęło przybywać, szczególnie w niektórych branżach. Również, jeśli chodzi o poziom wynagrodzeń - stawki wynagrodzeń wzrosły. Obecnie popyt na pracę jest duży, a liczba publikowanych ofert jest niezwykle wysoka, jednak należy zwracać też uwagę, że na szybką odbudowę zatrudnienia nadal niekorzystny wpływ mają ograniczenia podażowe, jak zatory w łańcuchach dostaw, wysokie ceny surowców i komponentów, które wymuszają przestoje w firmach. Do tego wszystkiego niepokój pracodawców wzbudza rosnąca inflacja, a co za tym idzie zmiany w oczekiwaniach pracowników i kandydatów. Pracownicy obserwują wzrost cen, a doniesienia o przewidywanym poziomie inflacji z pewnością potęgują ich obawy.

Rekrutacja pracowników? Powierz ją Agencji Nova Praca Group

Jakie stanowiska są obecnie tymi najbardziej pożądanymi?

Obecnie najbardziej pożądani są specjaliści w różnych branżach od IT po spawaczy, murarzy, zbrojarzy, dekarzy, płytkarzy. W dzisiejszych czasach nie mamy problemu z rekrutacją na stanowiska kobiece, choć popyt jest duży w branży gastronomicznej, hotelarskiej czy logistycznej kandydatek do pracy nam nie brakuje.

W Państwa ofercie jest też leasing pracowników, to opcja zyskująca coraz większą popularność, proszę wyjaśnić na czym dokładnie polega?

Leasing pracowniczy to po prostu wypożyczenie pracownika. Jest to sposób na poradzenie sobie z brakami kadrowymi. Takie rozwiązanie znacznie obniża koszty, ułatwia formalności, związane z zatrudnieniem nowej osoby, w tym także cudzoziemca. Po stronie agencji leżą czynności administracyjne. Również po stronie agencji leży wypłacanie pracownikowi wynagrodzenia i całe kadry co w przypadku większości firm przekłada się na oszczędności, gdyż nie muszą zatrudniać dodatkowej kadrowej czy księgowej.

Rekrutacje pracownicze są prowadzone lokalnie czy na obszarze całego kraju i zagranicy? Skąd pochodzą kandydaci na pracowników?

Agencja Nova Praca Group swoją działalność prowadzi przede wszystkim na terenie województwa zachodniopomorskiego. Choć nie odmawiamy rekrutacji poza naszym województwem, to 90 procent naszych klientów jest z naszego województwa. Decyzja taka spowodowana jest tym, iż chcemy mieć dobrą kontrolę nad każdym projektem i kontakt z naszymi pracownikami. 95 procent zatrudnionych pracowników w Spółce Nova Praca Group to obywatele Ukrainy, którzy często potrzebują pomocy w codziennym życiu - tutaj w naszym kraju. Nie chcę nikogo oddelegowywać o kilkaset kilometrów od siedziby naszej firmy, gdyż tu na miejscu jestem dla nich jak taki drogowskaz i matka. Cudzoziemcy przyjeżdżają tu albo w zamierzonym celu – zarobić pieniądze i wrócić do rodziny do swojego kraju, albo z naszą pomocą osiedlają się tutaj na stałe uzyskując karty pobytu.

W ostatnim czasie, przez działania wojenne na Ukrainie, Agencja Nova Praca Group przyjęła na agencyjne mieszkania żony, dzieci i matki naszych pracowników. To ja zawsze jestem pierwszą osobą kontaktową dla nich tutaj w Polsce w sytuacji, gdy mają problem, więc i mi zależy, by mieć ich wszystkich blisko.

Czy każda firma może wejść we współpracę z Nova Praca Group? Od jednoosobowych firm po duże korporacje?

Dosłownie każda. Każdy kontrahent jest dla nas ważny i ten, który potrzebuje jednego pracownika np. na warsztat samochodowy i ten, któremu dostarczamy grupę stu pracowników. Najważniejsze jest, tak jak wspomniałam na początku, aby współpraca była uczciwa.

Jak długo trwa proces rekrutacyjny?

Umowny termin, od dnia założenia zamówienia, wynosi 14 dni. Jednakże zawsze staramy się dostarczyć pracowników wcześniej. Przeważnie jest to do 5 dni, oczywiście jeżeli pracodawcy zależy na czasie mamy też realizacje zamówień zamykane w terminie 3 dni - większe zamówienia, powyżej 10 osób, do tygodnia.

A gdzie szukać Nova Praca Group w Szczecinie i oczywiście w sieci?

Agencja swoją siedzibę w Szczecinie ma pod adresem Jagiellońska 88. To tutaj każdego dnia się dzieje…

(uśmiech). Zawsze mamy co robić. W biurze pracuje łącznie 12 osób, a zespół tworzą specjaliści ds. rekrutacji, specjalistka od spraw legalizacji pobytu, kadrowa, księgowa. Sekretariat działa codziennie w godzinach 7.30 do 16. Oczywiście codziennie jestem też ja i mąż, który wspomaga mnie w moich działaniach (uśmiech). Jeśli chodzi o sieć, można znaleźć nas na FB i na www.novapracagroup.pl.

Kontakt telefoniczny: 506 620 817

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie